وکیل دادنیک​​​​​​​​​​​​​​
رتبه برتر ارائه خدمات حقوقی و بین المللی 

مشاوره آنلاین رایگان

وکیل طلاق ایرانیان در امریکا | بدون نیاز به حضور زوجین

وکیل طلاق ایرانیان در امریکا

 وکیل طلاق  ایرانیان در امریکا | بدون نیاز به حضور زوجین  

 

 

وکیل طلاق ایرانیان مقیم در ایالات متحده امریکا 

 

وکیل طلاق ایرانیان مقیم در ایالات متحده امریکا می بایست به قوانین طلاق در هر دو کشور امریکا و ایران آشنایی کامل داشته باشد. تا بتواند بهترین پروسه طلاق را به موکیل خود ارائه کند.  پروسه طلاق در امریکا بر اساس تقسیم 50/50 اموال زوجین  تدوین شده است. و زن مستحق نصف سهم از مالی است که در زمان عقد بدست آمده باشد.

 

نکته مهم :  برخی از ایالت های امریکا ، در قوانین طلاق ایالتی خود از زنان حمایت بیشتری می کند. و تضمین می کند که دارایی ها به طور عادلانه تقسیم می شود. در شش ایالتی که اموال زوجین به نحوه ۵۰/۵۰ تقسیم شده‌اند، زنان سهم عادلانه‌ای از دارایی زناشویی را دریافت می کنند, که موجبات امنیت و ثبات مالی بیشتری را پس از طلاق برای آنها فراهم می کند. پس از بررسی پرونده طلاق  قاضی میزان نفقه همسر و مدت زمان پرداخت آن را تعیین می کند.

 

 در امریکا زوجین باید اطلاعات مربوط به دارایی ها، بدهی ها، درآمد و هزینه های خود را به دادگاه ارائه کنند . اگر طلاق توافقی باشد و زوجین  شرایط طلاق توافق را بپذیرنند، پرونده طلاق شما با اندک مدارکی تشکیل شده , و در کوتاه ترین زمان حکم طلاق شما توسط دادگاه، قطعی خواهد شد.

 

  در کشور امریکا شما می توانید در خواست طلاق یکطرفه کنید. در طلاق یکطرفه شما باید دلایل خاصی , بستگی به حوزه قضایی که در آن زندگی می کنید به دادگاه ارائه کنید.

 

 قبل شروع پورسه طلاق , زوجین باید برای یک مدت معینی از هم جدا زندگی کرده باشند.  این مدت می تواند از 6 ماه تا 2 سال متغیر باشد . بستگی به شرایط و نوع طلاق در خواستی ، برای مثال اگر نوع طلاق توافقی باشد،  این مدت می تواند کوتاه تر باشد. اما در طلاق اعتراضی این مدت می تواند از 9 ماه تا سالها طول بکشد،  بستگی به شرایط و دلایل ارائه شده به دادگاه.
 

برای شروع پورسه طلاق در امریکا زن و شوهر می بایست (resident)  رزیدنت محل اقامت خود باشند , و با پر کردن فرم طلاق (Divorce petition) ، پروسه طلاق خود را شروع کنند, و نیاز به تعیین مقصر ندارند. 

 

نکته مهم:  اگر شما و همسرتان راجع به حضانت و ملاقات فرزندان ،حمایت مالی همسر(نفقه)و تقسیم اموال توافق کامل داشته باشید ؛روند طلاق بصورت طلاق توافقی ،بسیار سریعتر انجام می شود.


در ابتدا شما باید دادخواست طلاق را به دادگاه ارائه دهید
پس از ارائه دادخواست، دادگاه تاریخ رسیدگی به پرونده طلاق شما را تعیین می کند. در جلسه، قاضی تصمیم می گیرد که آیا طلاق شما را صادر کند یا خیر. اگر قاضی طلاق شما را صادر کند، ازدواج به طور قانونی خاتمه می یابد

 

تقسیم دارایی ها و بدهی ها

وقتی ازدواج به طلاق ختم می شود، دارایی ها و بدهی های همسران تقسیم می شود. تقسیم دارایی ها و بدهی ها توسط قانون ایالتی اداره می شود. هر ایالت قوانین خاص خود را در مورد تقسیم دارایی ها و بدهی ها دارد، بنابراین مهم است که با یک وکیل در ایالت خود مشورت کنید تا در مورد وضعیت خاص خود بیشتر بدانید.

 

حمایت از کودک

اگر با همسرتان بچه دارید، باید مقدمات حمایت از فرزند را فراهم کنید. نفقه کودک توسط والدین غیر حضانت به والدین سرپرست برای کمک به حمایت از کودکان پرداخت می شود. میزان نفقه کودک با فرمولی تعیین شده در قانون ایالتی تعیین می شود.

 

مراحل طلاق ایرانیان مقیم امریکا در ایران:

 اگر شما تابعیت ایرانی دارید و قصد  انجام طلاق در کشور آمریکا را دارید ،باید بر اساس قوانین هر دوکشور مراحل طلاق خود را ثبت نمایید .برای ثبت طلاق خود در ایران شما نیاز به یک وکیل پایه یک دادگستری در ایران دارید تا  ثبت طلاق  شما را بدون نیاز به حضور شما و یا همسر شما انجام دهند. با ثبت نام در سامانه میخک یا ثنا شما به راحتی می توانید بدون حضور در ایران، از امریکا، به وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور، وکالت لازم جهت انجام امور خود از جمله  ثبت  طلاق خود را در یک دفتر خانه رسمی را انجام دهید.

 

چرا ثبت طلاق ایرانیان مقیم امریکا در ایران ضروری است ؟

باید توجه داشته باشید دولت ایران ، ایرانیان را در ‌امور طلاق ، ازدواج  و انحصار وراثت و ... تابع قانون خود می داند، لذا تا زمانی که این امور طبق قانون کشور ایران ثبت نشوند معتبر نیستند.

فرض کنید زن و شوهری مقیم کشور امریکا هستند و در دادگاه امریکا طلاق می گیرند. بعد از انجام پروسه طلاق در امریکا ، از نظر قانونی در امریکا ، ارتباط زن و شوهر قطع گردیده و نسبت به هم مسوولیتی ندارند. ولی در کشور ایران این زوجین، قانونا ،هنوز زن و شوهر هستند و تعهداتشان نسبت بهم باقی است.لذا برای جلوگیری از بروز هر گونه مشکل قانونی ، حتما باید نسبت به ثبت طلاق توافقی در ایران اقدام نمایند.

 

نحوه ثبت طلاق ایرانیان مقیم امریکا در ایران :

در صورتیکه طرفین امکان حضور در ایران را ندارند باید به یک وکیل دادگستری با تخصص طلاق ، وکالت دهند تا نسبت به اخذ رای طلاق و ثبت آن اقدام نماید.

لازم به ذکر است که حتی اگر در کشور خارجی طلاق گرفته اید و در پروسه کنسولگری قصد انجام صیغه شرعی را دارید امکان تنفیذ رای طلاق در ایران ،طبق رویه حال حاضر دادگاه های ایران ، دشوار است و بهتر است از طریق وکالت دادن به وکیل دادگستری در ایران همان پروسه طلاق توافقی را  سریعتر و راحت تر، طی نمایید.حال نحوه وکالت دادن به وکیل دادگستری بدون نیاز به حضور در ایران چگونه است؟

 

وکالت طلاق میخکی چیست ؟

برحسب رویه ای که در حال حاضر(2023) در کنسولگری های ایران برقرار است هر گونه اعطای وکالت نامه از طریق سامانه میخک انجام می شود.بدین ترتیب شما می توانید وارد سامانه میخک وزارت امور خارجه شوید و نسبت به ثبت وکالتنامه طلاق اقدام نمایید.این وکالت نامه را می توانید یا به یکی از بستگان خود در ایران بدهید تا با وکالت غیر مستقیم نسبت به اخذ وکیل دادگستری و انجام پروسه طلاق توافقی اقدام کند و یا اینکه مستقیما به یک وکیل دادگستری وکالت دهید.

۱-با توجه به اینکه متن خود سامانه میخک مختصر و پر نقص است و قضات معمولا این متن را قبول نمی کنند، بهتر است برای اعطای وکالت ، متن وکالت را طبق نظر وکیل پرونده خود تکمیل کنید.

۲-پس از ثبت وکالتنامه در سامانه میخک به صورت غیر حضوری، توسط دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن، احراز هویت خواهید شد.کل این پروسه حداقل یک ماه و نیم  و حداکثر دو ماه بطول می انجامد.

وکالت طلاق ثنا چیست ؟ 

 در حال حاضر ارائه کلیه خدمات حقوقی و قضایی دادگاه های ایران از طریق سامانه ثنا (خدمات ثبت نام الکترونیک قضایی)صورت می گیرد.اگر شما در این سامانه ثبت نام کرده اید براحتی می توانید نسبت به انعقاد قرارداد الکترونیک قضایی با وکیل دادگستری در این سامانه اقدام کنید.در این صورت می توانید در فاصله زمانی کوتاهی، امر طلاق توافقی را از طریق وکیل خود انجام دهید.

امکان ثبت نام در این سامانه بصورت آنلاین و غیر حضوری، برای ایرانیان از خارج از کشور هم فراهم شده است در صورت بروز هر گونه مشکل در ثبت نام سامانه ثنا ،با ما تماس بگیرید تا به شما کمک کنیم .

 

وکیل طلاق ایرانیان در امریکا

سخن پایانی 

 

 انتخاب یک وکیل با تخصص و مهارت کافی که به قوانین و مقررات طلاق؛ طلاق توافقی و یا یکطرفه  هر دو کشور  امریکا و ایران آشنایی کامل داشته باشد در تسریع پروسه طلاق بسیار با اهمیت است.

وکیل دادگستری لازم است از بدو کار ، نسبت به تنظیم دقیق وکالتنامه با موکل همراهی داشته و توافقنامه طلاق را وفق خواسته زن و شوهر تنظیم و نسبت به اخذ رای و ثبت در دفتر خانه اقدام نماید .

۵
از ۵
۶ مشارکت کننده

نوشته های اخیر

تماس با ما

مشاوره در واتس آپ
تلفن دفتر 02122275911
تلفن دفتر 02126659984
تماس در واتساپ
تماس واتساپ