وکیل دادنیک​​​​​​​​​​​​​​
رتبه برتر ارائه خدمات حقوقی و بین المللی 

مشاوره آنلاین رایگان

وکیل طلاق ایرانیان مقیم قطر

وکیل طلاق ایرانیان مقیم قطر

ایرانیان مقیم قطر

نمونه رای های برنده

 مراحل طلاق , طلاق توافقی ایرانیان مقیم قطر | توسط وکیل دادنیک

 

یک زوج ایرانی که هر دو ساکن قطر هستند می توانند در قطر طلاق بگیرند. روند طلاق در قطر توسط قانون خانواده قطر در سال 2006 اداره می شود. این قانون برای همه زوج ها صرف نظر از ملیت یا مذهب آنها اعمال می شود.

 

1-اولین قدم در روند طلاق این است که یکی از زوجین به دادگاه قطر دادخواست طلاق بدهد. سپس دادگاه یک میانجی را برای تلاش برای آشتی زن و شوهر تعیین می کند. در صورت عدم موفقیت، دادگاه حکم طلاق را صادر می کند.

 

2-در قطر دو نوع حکم طلاق وجود دارد:

 

1-طلاق قضایی

2-  طلاق خلع

 

1-طلاق قضایی زمانی صادر می شود که دادگاه دلایل طلاق مانند زنا، ترک خدمت یا آزار جسمی را تشخیص دهد.

 

2-طلاق خلع زمانی صادر می شود که زوجه در مقابل طلاق از حقوق مالی خود صرف نظر کند.

 

شرایط مالی و اموال طلاق توسط دادگاه تعیین می شود. به طور کلی، تأمین مالی همسر و فرزندان بر عهده شوهر است. اما دادگاه می تواند زوجه را در صورت ناتوانی شوهر به پرداخت نفقه محکوم کند.

فرزندان یک زوج مطلقه معمولاً نزد مادر قرار می گیرند. با این حال، دادگاه ممکن است حکم کند که فرزندان در اختیار پدر قرار گیرند، اگر پدر والدین بهتری باشد.

 

روند طلاق در قطر می تواند طولانی و پیچیده باشد. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که دادگاه متعهد به حمایت از حقوق هر دو همسر و فرزندان آنها است.

 

در اینجا برخی از تفاوت های اصلی بین روند طلاق در ایران و قطر آمده است:

 

1-در ایران، شوهر حق دارد یک طرفه زن خود را طلاق دهد. در قطر، هر دو زن و شوهر باید با طلاق موافقت کنند.


2-در ایران زوجه پس از طلاق حق نفقه یا نفقه ندارد. در قطر، زوجه مستحق نفقه و نفقه فرزند است، مگر اینکه در طلاق خلع از این حقوق چشم پوشی کند.


3-در ایران معمولاً فرزندان زوج های مطلقه را نزد پدر می گذارند. در قطر معمولاً فرزندان یک زوج مطلقه نزد مادر قرار می گیرند.


اگر شما یک زوج ایرانی هستید که قصد طلاق در قطر را دارید، مهم است که از یک وکیل مجرب مشاوره حقوقی بگیرید. آنها می توانند به شما کمک کنند حقوق و گزینه های خود را درک کنید و روند پیچیده طلاق را طی کنید.

 

روند طلاق توافقی ایرانیان مقیم قطر در ایران

 

مطالب این قسمت :

1-طلاق توافقی چیست ؟ 

2-توافقنامه طلاق چیست ؟ 

3-چرا ثبت طلاق ضروری است ؟

4-نحوه طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور 

5-وکالت  طلاق میخکی چیست ؟

6-وکالت  طلاق ثنا چگونه است ؟

7-وکیل طلاق ایرانیان مقیم قطر  

8-خدمات دفتر وکیل دادنیک به ایرانیان مقیم قطر 

 

ایرانیان در هر کجای دنیا از نظر اموری همچون ازدواج، طلاق ، انحصار وراثت و.... تابع قوانین کشور ایران هستند. بعبارت دیگر ، این امور اگر طبق قانون ایران ثبت نشود در ایران اعتبار ندارد.در این صفحه به بررسی طلاق توافقی ایرانیان در سراسر جهان بدون نیاز به حضور در ایران و چگونگی انجام آن از طریق سفارتخانه ها و کنسولگری های ایران می پردازیم .

 

1-طلاق توافقی چیست ؟

زمانی که زن و شوهر  قصد دارند با سازش از هم جدا شوند و هر دو راجع به مسائل مالی و غیر مالی ازدواج  از قبیل مهریه ، اجرت المثل ، جهیزیه ، حضانت فرزندان و سایر امور  به توافق رسیده اند نسبت به درخواست طلاق توافقی اقدام می کنند.

 

2-توافقنامه طلاق چیست ؟

زن و شوهر قبل از اقدام به طلاق ، کلیه توافقات خود را بطور کتبی نوشته و برای ارائه به دادگاه امضا می کنند. در صورتی که با وکیل اقدام نمایید تنظیم توافقنامه طبق شرایط قانونی توسط وکیل تنظیم و زن و شوهر امضا می کنند.

 این توافقنامه در جلسه دادگاه به قاضی پرونده اعلام و طبق این توافقنامه رای صادر می شود.

 

3-چرا ثبت طلاق ضروری هست ؟

همانطور که در بالا توضیح دادیم دولت ایران ، ایرانیان را در ‌امور طلاق ، ازدواج  و انحصار وراثت و ... تابع قانون خود می داند ، لذا تا زمانی که این امور طبق قانون کشور ایران ثبت نشوند معتبر نیستند.

فرض کنید زن و شوهری مقیم  کشور قطر هستند و در دادگاه کشور امارات طلاق می گیرند. در این صورت از نظر کشور قطر طلاق آنها قطعی و ارتباط زن و شوهر قطع گردیده و نسبت به هم مسوولیتی  (جز آنچه در توافق نامه طلاق ایشان ذکر شده ) ندارند ولی این زوجین ، هنوز از نظر قانون ایران زن و شوهر هستند و تعهداتشان نسبت بهم باقی است.

لذا جهت بروز هر گونه مشکل قانونی ، حتما باید نسبت به ثبت طلاق  توافقی در ایران اقدام نمایند .

 

4-نحوه ثبت طلاق توافقی ایرانیان مقیم امارات :

در صورتیکه طرفین امکان حضور در ایران را ندارند باید به یک وکیل دادگستری با تخصص در امور  طلاق خانواده ، وکالت دهند تا نسبت به اخذ رای طلاق توافقی و ثبت آن اقدام نماید.

لازم به ذکر است که حتی اگر در کشور خارجی طلاق گرفته اند و در پروسه کنسولگری قصد انجام صیغه شرعی را دارند امکان تنفیذ رای طلاق در ایران بسیار کم است و بهتر است از طریق وکیل در ایران همان پروسه طلاق توافقی را طی نمایند.

 

5-وکالت طلاق میخکی چیست ؟

برحسب رویه ای که در حال حاضر (۲۰۲2) در کنسولگری های ایران برقرار است هر گونه اعطای وکالت نامه از طریق سامانه میخک انجام می شود. بدین ترتیب شما می توانید  وارد سامانه میخک وزارت امور خارجه شوید و نسبت به ثبت وکالتنامه طلاق اقدام نمایید.این وکالت نامه را می توان یا به یکی از بستگان خود در ایران بدهید تا نسبت به اخذ وکیل  دادگستری و انجام پروسه طلاق توافقی اقدام کند.

یا اینکه مستقیما به یک وکیل دادگستری وکالت دهید.

۱-با توجه به اینکه متن خود سامانه میخک مختصر و پر نقص است و قضات معمولا این متن را قبول نمی کنند بهتر است برای اعطای وکالت ، متن کامل را از وکیل خود اخذ نمایید.

۲-پس از ثبت وکالتنامه در سامانه میخک ، یکبار مراجعه حضوری به سفارت یا کنسولکری خواهید داشت .

کل این پروسه حداقل یک ماه و نیم  و حداکثر دو ماه و نیم  بطول می انجامد.

سامانه میجک

6-وکالت طلاق ثنا چیست ؟ 

 در حال حاضر ارائه کلیه خدمات حقوقی و قضایی دادگاه های ایران از طریق سامانه ثنا ( خدمات ثبت نام الکترونیک قضایی )صورت می گیرد.

اگر شما در این سامانه ثبت نام کرده اید براحتی می توانید نسبت به انعقاد قرارداد الکترونیک قضایی با وکیل دادگستری در این سامانه اقدام کنید.

در این صورت می توانید در فاصله زمانی کوتاهی امر طلاق توافقی را از طریق وکیل خود انجام دهید.

امکان ثبت نام در این سامانه برای ایرانیان از خارج از کشور هم فراهم شده است در صورت هر گونه مشکل در ثبت نام با ما تماس بگیرید تا راهنماییتان کنیم.

 

7- وکیل طلاق ایرانیان مقیم قطر:

هر چند پروسه طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور با داخل کشور فرقی ندارد ولی انتخاب یک وکیل خانواده با تخصص و مهارت کافی در انجام طلاق توافقی و شناخت او نسبت به امور قانونی ایرانیان خارج از کشور بسیار بااهمیت است.

وکیل دادگستری لازم است از بدو کار ، نسبت به تنظیم دقیق وکالتنامه با موکل همراهی داشته  و توافقنامه طلاق را وفق خواسته زن و شوهر تنظیم و نسبت به اخذ رای و ثبت در دفتر خانه اقدام نماید .

8-خدمات دفتر وکالت وکیل دادنیک :

در صورتی که تصمیم به انجام و ثبت طلاق در ایران دارید  دفتر وکالت ما با سابقه و تخصص در زمینه امور ایرانیان خارج از کشور، شما را یاری خواهد داد.

 

  • انجام کلیه مراحل طلاق بدون حضور زوجین توسط وکلای باسابقه دادگستری
  • انعقاد قرارداد وکالت با وکیل در سامانه میخک یا ثنای قوه قضاییه 
  • امکان مشاوره آنلاین واتس اپ،اسکایپ و فیس تایم
  • تشکیل گروه واتساپی ویژه موکل جهت گزارش هفتگی روند پرونده
  • تنظیم دقیق توافقنامه زوجین
  • جلوگیری از تضییع حق و ضرر به موکل
  • ثبت طلاق در دفترخانه ​​

 

بیشتر بدانید و بخوانید:

چگونه در سامانه ثنا ثبت نام کنیم؟

سامانه میخک چیست؟

وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور

۵
از ۵
۴۰۷ مشارکت کننده