وکیل دادنیک​​​​​​​​​​​​​​
رتبه برتر ارائه خدمات حقوقی و بین المللی 

مشاوره آنلاین رایگان

طلاق در امریکا

 وکیل طلاق ایرانیان مقیم امریکا

طلاق در امریکا

 طلاق ایرانیان طبق قانون آمریکا و ایران

 

طلاق در آمریکا

برای  شروع پورسه طلاق در امریکا زن و شوهر  می بایست رزیدنت محل اقامت خود باشند , و  با پر کردن فرم طلاق (Divorce petition) ، پروسه طلاق را شروع کنند و نیاز به تعیین مقصر ندارند. بطور میانگین این پروسه از ابتدا تا انتها، 12 ماه طول میکشد، البته اگر پرونده به دادگاه برود و سطح اختلاف زیاد باشد، ممکن است درمدت زمان 18 ماهه انجام شود.

توجه داشته باشید که، اگر شما و همسرتان راجع به حضانت و ملاقات فرزندان ،حمایت مالی همسر(نفقه)و تقسیم اموال توافق کامل داشته باشید روند طلاق بصورت طلاق توافقی ،بسیار سریع انجام می شود.

 

 پروسه طلاق در کالیفرنیا امریکا 

برای گرفتن طلاق  در کالیفرنیا، باید تمام شرایط زیر را داشته باشید:

1-یکی از زوجین، باید از شش ماه قبل در ایالت کالیفرنیا و از سه ماه قبل در منطقه ای (county) که پرونده طلاق در آن ثبت شده است زندگی کند. کد قانونی ""  Cal. Fam § 2320 (2021) 

2-زن و شوهر،هر دو باید موافق و در دسترس باشند تا تمام مدارک لازم را امضا کنند.

3-هر دو نفر باید در مورد حل و فصل همه مسائل از جمله تقسیم دارایی، نفقه همسر(Alimony)، نفقه فرزند و حضانت و ملاقات فرزند توافق کنند و این توافق را بصورت یک توافقنامه کتبی بنویسند و امضا کنند.

نکات مهم :

 • به خاطر داشته باشید که توافق شما در مورد حمایت از کودک باید مطابق با دستورالعمل های قانون حمایت از کودک کالیفرنیا باشد.

 

 • حکم دادگاه راجع به طلاق توافقی ، یک قرارداد کتبی بین شما و همسرتان است و برای هر دوی شما لازم الاتباع است،پس مطمئن شوید که مفاد قرارداد را متوجه شده اید. پس از تکمیل توافقنامه ، باید آن را محضری(notarized)کنید.

 

 • اگر برای رسیدن به توافق به تنهایی مشکل دارید، می توانید از یک داور قانونی کمک بگیرید. و اگر تصمیم به همکاری با یک وکیل در کالیفرنیا را دارید، وکیل شما می تواند در مورد نوشتن و تنظیم توافقنامه، به شما مشاوره دهد و مطمئن شود که مدارک را به درستی تکمیل و بایگانی کرده اید.

 

 انجام طلاق ایرانی در امریکا

 اگر شما تابعیت ایرانی دارید و قصد  انجام طلاق  در کشور آمریکا را دارید ،باید بر اساس قوانین هر دوکشور مراحل طلاق خود را ثبت نمایید .برای ثبت طلاق خود در ایران شما نیاز به یک وکیل پایه یک دادگستری در ایران دارید تا  ثبت طلاق  شما را بدون نیاز به حضور شما و یا همسر شما انجام دهند. با ثبت نام در سامانه میخک یا ثنا شما به راحتی می توانید بدون حضور در ایران، از امریکا، به وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور، وکالت لازم جهت انجام امور خود از جمله انجام طلاق را ثبت نمایید

 

شرایط طلاق در ایالات متحده آمریکا 

شما باید برای مدت معینی ازدواج کنید. مدت زمان مورد نیاز از ایالت به ایالت دیگر متفاوت است
شما باید برای مدت معینی جدا و جدا از هم زندگی کرده باشید. مدت زمان مورد نیاز از ایالت به ایالت دیگر متفاوت است

شما باید دادخواست طلاق را به دادگاه ارائه دهید
پس از ارائه دادخواست، دادگاه تاریخ رسیدگی را تعیین می کند. در جلسه، قاضی تصمیم می گیرد که آیا طلاق شما را صادر کند یا خیر. اگر قاضی طلاق شما را صادر کند، ازدواج به طور قانونی خاتمه می یابد

تقسیم دارایی ها و بدهی ها

وقتی ازدواج به طلاق ختم می شود، دارایی ها و بدهی های همسران تقسیم می شود. تقسیم دارایی ها و بدهی ها توسط قانون ایالتی اداره می شود. هر ایالت قوانین خاص خود را در مورد تقسیم دارایی ها و بدهی ها دارد، بنابراین مهم است که با یک وکیل در ایالت خود مشورت کنید تا در مورد وضعیت خاص خود بیشتر بدانید.

حمایت از کودک

اگر با همسرتان بچه دارید، باید مقدمات حمایت از فرزند را فراهم کنید. نفقه کودک توسط والدین غیر حضانت به والدین سرپرست برای کمک به حمایت از کودکان پرداخت می شود. میزان نفقه کودک با فرمولی تعیین شده در قانون ایالتی تعیین می شود.

کمک گرفتن برای شروع پروسه طلاق در امریکا

اگر در حال طلاق هستید، منابع متعددی برای کمک به شما وجود دارد. می توانید از یک وکیل، یک میانجی یا یک مشاور کمک بگیرید. یک وکیل می تواند به شما در درک حقوق و گزینه های خود کمک کند و می تواند از شما در دادگاه نمایندگی کند. یک میانجی می تواند به شما و همسرتان کمک کند تا در مورد شرایط طلاق خود به توافق برسید. یک مشاور می تواند به شما در مقابله با جنبه های عاطفی طلاق کمک کند

طلاق فرآیند دشواری است، اما مهم است که به خاطر داشته باشید که شما تنها نیستید  افرادی هستند که می توانند در این دوران به شما کمک کنند.

نکات دیگری برای طلاق در ایالات متحده وجود دارد

از یک وکیل کمک بگیرید. یک وکیل می تواند به شما در درک حقوق و گزینه های خود کمک کند و می تواند از شما در دادگاه نمایندگی کند

با همسرتان وساطت کنید. میانجی گری می تواند به شما و همسرتان کمک کند تا در مورد شرایط طلاق خود بدون مراجعه به دادگاه به توافق برسید

مشاوره بگیرید مشاوره می تواند به شما در مقابله با جنبه های عاطفی طلاق کمک کند

 

 قوانین طلاق ایرانیان مقیم امریکا

.ایرانیان در  اموری از قبیل ازدواج، طلاق ، انحصار وراثت و.... تابع قوانین کشور ایران هستند. بعبارت دیگر ، این امور اگر طبق قانون ایران ثبت نشود در ایران اعتبار ندارد.بنابراین لازم است که این امور، در ایران هم ثبت قانونی شود وگرنه روابط زن و شوهر و آثار قانونی این رابطه بر هر دو طرف جاری می شود حتی اگر آنها طبق قانون آمریکا جدا شده باشند همچنان در ایران قانونا زن و شوهر شناخته خواهند شد در نتیجه ممکن است برای تمدید پاسپورت،خروج ازکشور، ازدواج مجدد و حتی ارث بری از هم دچار مشکلات قانونی شوند .لذا ثبت ازدواج،طلاق و ....علاوه بر ثبت طبق قانون ایالات متحده آمریکا ، در ایران هم ضروری است.

 

چرا ثبت طلاق ضروری است ؟

همانطور که در بالا توضیح دادیم دولت ایران ، ایرانیان را در ‌امور طلاق ، ازدواج  و انحصار وراثت و ... تابع قانون خود می داند، لذا تا زمانی که این امور طبق قانون کشور ایران ثبت نشوند معتبر نیستند.

فرض کنید زن و شوهری مقیم کشور امریکا هستند و در دادگاه امریکا طلاق می گیرند. بعد از انجام پروسه طلاق در امریکا ، از نظر قانونی در امریکا ، ارتباط زن و شوهر قطع گردیده و نسبت به هم مسوولیتی ندارند. ولی در کشور ایران این زوجین، قانونا ،هنوز زن و شوهر هستند و تعهداتشان نسبت بهم باقی است.لذا برای جلوگیری از بروز هر گونه مشکل قانونی ، حتما باید نسبت به ثبت طلاق توافقی در ایران اقدام نمایند.

 

نحوه ثبت طلاق ایرانیان مقیم امریکا :

در صورتیکه طرفین امکان حضور در ایران را ندارند باید به یک وکیل دادگستری با تخصص طلاق ، وکالت دهند تا نسبت به اخذ رای طلاق و ثبت آن اقدام نماید.

لازم به ذکر است که حتی اگر در کشور خارجی طلاق گرفته اید و در پروسه کنسولگری قصد انجام صیغه شرعی را دارید امکان تنفیذ رای طلاق در ایران ،طبق رویه حال حاضر دادگاه های ایران ، دشوار است و بهتر است از طریق وکالت دادن به وکیل دادگستری در ایران همان پروسه طلاق توافقی را  سریعتر و راحت تر، طی نمایید.حال نحوه وکالت دادن به وکیل دادگستری بدون نیاز به حضور در ایران چگونه است؟

 

وکالت طلاق میخکی چیست ؟

برحسب رویه ای که در حال حاضر(2023) در کنسولگری های ایران برقرار است هر گونه اعطای وکالت نامه از طریق سامانه میخک انجام می شود.بدین ترتیب شما می توانید وارد سامانه میخک وزارت امور خارجه شوید و نسبت به ثبت وکالتنامه طلاق اقدام نمایید.این وکالت نامه را می توانید یا به یکی از بستگان خود در ایران بدهید تا با وکالت غیر مستقیم نسبت به اخذ وکیل دادگستری و انجام پروسه طلاق توافقی اقدام کند و یا اینکه مستقیما به یک وکیل دادگستری وکالت دهید.

۱-با توجه به اینکه متن خود سامانه میخک مختصر و پر نقص است و قضات معمولا این متن را قبول نمی کنند، بهتر است برای اعطای وکالت ، متن وکالت را طبق نظر وکیل پرونده خود تکمیل کنید.

۲-پس از ثبت وکالتنامه در سامانه میخک به صورت غیر حضوری، توسط دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن، احراز هویت خواهید شد.کل این پروسه حداقل یک ماه و نیم  و حداکثر دو ماه بطول می انجامد.

وکالت طلاق ثنا چیست ؟ 

 در حال حاضر ارائه کلیه خدمات حقوقی و قضایی دادگاه های ایران از طریق سامانه ثنا (خدمات ثبت نام الکترونیک قضایی)صورت می گیرد.اگر شما در این سامانه ثبت نام کرده اید براحتی می توانید نسبت به انعقاد قرارداد الکترونیک قضایی با وکیل دادگستری در این سامانه اقدام کنید.در این صورت می توانید در فاصله زمانی کوتاهی، امر طلاق توافقی را از طریق وکیل خود انجام دهید.

امکان ثبت نام در این سامانه بصورت آنلاین و غیر حضوری، برای ایرانیان از خارج از کشور هم فراهم شده است در صورت بروز هر گونه مشکل در ثبت نام سامانه ثنا ،با ما تماس بگیرید تا به شما کمک کنیم .

سخن پایانی 

 

 انتخاب یک وکیل ایرانیان خارج از کشور با تخصص و مهارت کافی در انجام طلاق و شناخت او نسبت به چگونگی انجام امور قانونی افراد مقیم آمریکا، بسیار بااهمیت است.

وکیل دادگستری لازم است از بدو کار ، نسبت به تنظیم دقیق وکالتنامه با موکل همراهی داشته و توافقنامه طلاق را وفق خواسته زن و شوهر تنظیم و نسبت به اخذ رای و ثبت در دفتر خانه اقدام نماید .

وکیل طلاق در امریکا

 

خدمات دفتر وکالت وکیل دادنیک :

در صورتی که تصمیم به انجام و ثبت طلاق در ایران دارید دفتر وکالت ما با قریب به 20 سال سابقه و تخصص در زمینه امور ایرانیان خارج از کشور، شما را یاری خواهد داد.

 • انجام کلیه مراحل طلاق بدون حضور زوجین توسط وکلای پایه یک دادگستری
 • انعقاد قرارداد وکالت با وکیل در سامانه میخک یا ثنای قوه قضاییه 
 • امکان مشاوره آنلاین واتس اپ،اسکایپ و فیس تایم
 • تشکیل گروه واتساپی ویژه موکل جهت گزارش هفتگی روند پرونده
 • تنظیم دقیق توافقنامه زوجین
 • در نظر گرفتن منافع موکلین 
 • ثبت طلاق در دفترخانه ​​

 

                   

 

 

 

   

   

  ۵
  از ۵
  ۱,۰۷۷ مشارکت کننده
  فرساد گفت:
  ممنون از اطلاعات کامل
  اذرمهر رضوی گفت:
  دنبال وکیل برای طلاق در سن هوره امریکا
   وکیل دادنیک گفت:
   با سلام. جناب آذر مهر.. وکیل طرف فرار داد ما در لس انجلس دفتر دارند.. در صورت نیاز با دفتر ما جهت هماهنگی تماس بگیرید.
  زیبا سالاری گفت:
  سلام
  لطفا بفرمایید طلاق امریکایی اول انجام شه یا ایرانی
   وکیل دادنیک گفت:
   با درود و تشکر از نظر شما.. سرکار خانم سالاری اعتبار ما جلب رضایت و اعتماد موکلاین است.. امیدوار هستیم در دیگر امور حقوقی خود ما را انتخاب کنید..
  شاهپور لاریجانی گفت:
  از مشاوره با شما خیلی راضی هستم. اطلاعات شما در مورد طلاق در امریکا و ایران بسیار ارزنده می باشد..
   وکیل دادنیک گفت:
   با تشکر جناب لاریجانی.. سالهای انجام امور ایرانیان مقیم امریکا از جمله طلاق و طلاق توافقی وکلای ما را آزموده و آماده برای جواب تمام سولات موکلین ما درامریکا کرده است..
  زینب محبی گفت:
  کار طلاق یکطرفه من بخوبی در ایران انجام شد.. با تشکر از تیم وکیل دادنیک ..
   وکیل دادنیک گفت:
   با تشکر از کامنت شما سرکار خانم محبی .. خوشحال هستیم.. توانستیم مراحل طلاق توافقی شما در ایران را توضیح و انجام دهیم..
  مرضیه زیبا کلام گفت:
  واضح بود ممنون
  محسن ایزدی گفت:
  من ساکن colorado هستم لطفا پاسخ بدید که چطور میتونم وکالت بدم از آمریکا
  بهرام کلهر گفت:
  می خواستم از سرعت کار این دفتر وکالت تشکر کنم .. من نیاز به ثبت طلاق ام در کوتاه ترین زمان و گرفتن یک گواهی تجرد برای ازدواج مجدد داشتم.مدت زمان کوتاهی انجام شد ممنون

  نوشته های اخیر

  تماس با ما

  مشاوره در واتس آپ
  تلفن دفتر 02122275911
  تلفن دفتر 02126659984
  تماس در واتساپ
  تماس واتساپ