وکیل دادنیک​​​​​​​​​​​​​​
رتبه برتر ارائه خدمات حقوقی و بین المللی 

مشاوره آنلاین رایگان

وکیل طلاق ایرانیان مقیم باکو آذربایجان

 وکیل طلاق ایرانیان مقیم باکو آذربایجان

طلاق در باکو

نمونه آرا وکیل دادینک

مراحل طلاق توافقی ایرانیان مقیم( باکو) آذربایجان | توسط وکیل دادنیک

1-طلاق توافقی چیست ؟ 

2-توافقنامه طلاق چیست ؟ 

3-چرا ثبت طلاق ضروری است ؟

4-نحوه طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور 

5-وکالت  طلاق میخکی چیست ؟

6-وکالت  طلاق ثنا چگونه است ؟

7-وکیل طلاق ایرانیان مقیم باکو آذربایجان

8-خدمات دفتر وکیل دادنیک به ایرانیان مقیم باکو آذربایجان

 

1-طلاق توافقی چیست ؟

زمانی که زن و شوهر  قصد دارند با سازش از هم جدا شوند و هر دو راجع به مسائل مالی و غیر مالی ازدواج  از قبیل مهریه ، اجرت المثل ، جهیزیه ، حضانت فرزندان و سایر امور  به توافق رسیده اند نسبت به درخواست طلاق توافقی اقدام می کنند.

 

2-توافقنامه طلاق چیست ؟

زن و شوهر قبل از اقدام به طلاق ، کلیه توافقات خود را بطور کتبی نوشته و برای ارائه به دادگاه امضا می کنند. در صورتی که با وکیل اقدام نمایید تنظیم توافقنامه طبق شرایط قانونی توسط وکیل تنظیم و زن و شوهر امضا می کنند.

 این توافقنامه در جلسه دادگاه به قاضی پرونده اعلام و طبق این توافقنامه رای صادر می شود.

 

3-چرا ثبت طلاق ضروری هست ؟

همانطور که در بالا توضیح دادیم دولت ایران ، ایرانیان را در ‌امور طلاق ، ازدواج  و انحصار وراثت و ... تابع قانون خود می داند ، لذا تا زمانی که این امور طبق قانون کشور ایران ثبت نشوند معتبر نیستند.

فرض کنید زن و شوهری مقیم  کشور باکو آذربایجان هستند و در دادگاه کشور آذربایجان طلاق می گیرند. در این صورت از نظر کشورآذربایجان طلاق آنها قطعی و ارتباط زن و شوهر قطع گردیده و نسبت به هم مسوولیتی  (جز آنچه در توافق نامه طلاق ایشان ذکر شده ) ندارند ولی این زوجین ، هنوز از نظر قانون ایران زن و شوهر هستند و تعهداتشان نسبت بهم باقی است.

لذا جهت بروز هر گونه مشکل قانونی ، حتما باید نسبت به ثبت طلاق  توافقی در ایران اقدام نمایند .

 

4-نحوه ثبت طلاق توافقی ایرانیان مقیم باکو آذربایجان :

در صورتیکه طرفین امکان حضور در ایران را ندارند باید به یک وکیل دادگستری با تخصص در امور  طلاق خانواده ، وکالت دهند تا نسبت به اخذ رای طلاق توافقی و ثبت آن اقدام نماید.

لازم به ذکر است که حتی اگر در کشور خارجی طلاق گرفته اند و در پروسه کنسولگری قصد انجام صیغه شرعی را دارند امکان تنفیذ رای طلاق در ایران بسیار کم است و بهتر است از طریق وکیل در ایران همان پروسه طلاق توافقی را طی نمایند.

 

5-وکالت طلاق میخکی چیست ؟

برحسب رویه ای که در حال حاضر (۲۰۲2) در کنسولگری های ایران برقرار است هر گونه اعطای وکالت نامه از طریق سامانه میخک انجام می شود. بدین ترتیب شما می توانید  وارد سامانه میخک وزارت امور خارجه شوید و نسبت به ثبت وکالتنامه طلاق اقدام نمایید.این وکالت نامه را می توان یا به یکی از بستگان خود در ایران بدهید تا نسبت به اخذ وکیل  دادگستری و انجام پروسه طلاق توافقی اقدام کند.

یا اینکه مستقیما به یک وکیل دادگستری وکالت دهید.

۱-با توجه به اینکه متن خود سامانه میخک مختصر و پر نقص است و قضات معمولا این متن را قبول نمی کنند بهتر است برای اعطای وکالت ، متن کامل را از وکیل خود اخذ نمایید.

۲-پس از ثبت وکالتنامه در سامانه میخک ، یکبار مراجعه حضوری به سفارت یا کنسولکری خواهید داشت .

کل این پروسه حداقل یک ماه و نیم  و حداکثر دو ماه و نیم  بطول می انجامد.

سامانه میخک

6-وکالت طلاق ثنا چیست ؟ 

 در حال حاضر ارائه کلیه خدمات حقوقی و قضایی دادگاه های ایران از طریق سامانه ثنا ( خدمات ثبت نام الکترونیک قضایی )صورت می گیرد.

اگر شما در این سامانه ثبت نام کرده اید براحتی می توانید نسبت به انعقاد قرارداد الکترونیک قضایی با وکیل دادگستری در این سامانه اقدام کنید.

در این صورت می توانید در فاصله زمانی کوتاهی امر طلاق توافقی را از طریق وکیل خود انجام دهید.

امکان ثبت نام در این سامانه برای ایرانیان از خارج از کشور هم فراهم شده است در صورت هر گونه مشکل در ثبت نام با ما تماس بگیرید تا راهنماییتان کنیم.

 

7- وکیل طلاق ایرانیان مقیم باکو آذربایجان:

هر چند پروسه طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور با داخل کشور فرقی ندارد ولی انتخاب یک وکیل خانواده با تخصص و مهارت کافی در انجام طلاق توافقی و شناخت او نسبت به امور قانونی ایرانیان خارج از کشور بسیار بااهمیت است.

وکیل دادگستری لازم است از بدو کار ، نسبت به تنظیم دقیق وکالتنامه با موکل همراهی داشته  و توافقنامه طلاق را وفق خواسته زن و شوهر تنظیم و نسبت به اخذ رای و ثبت در دفتر خانه اقدام نماید .

8-خدمات دفتر وکالت وکیل دادنیک :

در صورتی که تصمیم به انجام و ثبت طلاق در ایران دارید  دفتر وکالت ما با سابقه و تخصص در زمینه امور ایرانیان خارج از کشور، شما را یاری خواهد داد.

  • انجام کلیه مراحل طلاق بدون حضور زوجین توسط وکلای باسابقه دادگستری
  • انعقاد قرارداد وکالت با وکیل در سامانه میخک یا ثنای قوه قضاییه 
  • امکان مشاوره آنلاین واتس اپ،اسکایپ و فیس تایم
  • تشکیل گروه واتساپی ویژه موکل جهت گزارش هفتگی روند پرونده
  • تنظیم دقیق توافقنامه زوجین
  • جلوگیری از تضییع حق و ضرر به موکل
  • ثبت طلاق در دفترخانه ​​

 

اگر شما یک شهروند ایرانی هستید که با یک شهروند آذربایجانی ازدواج کرده اید و قصد طلاق در آذربایجان را دارید، باید توجه داشته باشید که روند طلاق ممکن است با آنچه در ایران به آن عادت کرده اید متفاوت باشد.

در آذربایجان طلاق یک امر مدنی است و توسط دادگاه قابل صدور است. زمینه های طلاق در آذربایجان مانند ایران است، اما تفاوت های مهمی در آن وجود دارد. به عنوان مثال در آذربایجان زنای محصنه دلیلی برای طلاق محسوب نمی شود مگر اینکه با عوامل دیگری مانند ظلم و آزار همراه باشد.

فرآیند طلاق در آذربایجان می تواند توسط هر یک از زوجین آغاز شود. زوجی که تقاضای طلاق می کند باید به دادگاه دادخواست بدهد و مدارکی برای اثبات دلایل طلاق خود ارائه دهد. سپس دادگاه جلسه ای را تعیین می کند و تصمیم می گیرد که آیا طلاق را صادر می کند یا خیر

در صورت صدور حکم طلاق، زوجین مطلقه تلقی می شوند. همچنین دادگاه حکم طلاق را صادر می کند که در آن شرایط طلاق از قبیل حضانت فرزند، نفقه و تقسیم اموال مشخص می شود.

ذکر این نکته ضروری است که طلاق صادر شده توسط دادگاه آذربایجان ممکن است توسط دولت ایران به رسمیت شناخته نشود. اگر شما یک شهروند ایرانی هستید و می خواهید طلاق خود را توسط دولت ایران به رسمیت بشناسد، پس از آن باید دادخواست طلاق خود را به دادگاه دینی ایران تقدیم کنید. دادگاه دینی ایران پس از آن تصمیم خواهد گرفت که طلاق آذربایجان را به رسمیت بشناسد یا نه

در صورتی که دادگاه دینی ایران طلاق آذربایجان را به رسمیت نشناسد، زوجین همچنان در ایران ازدواج قانونی محسوب می شوند. این بدان معناست که آنها همچنان مشمول قوانین اسلامی ایران خواهند بود که ممکن است پیامدهایی بر حقوق مالکیت، حضانت فرزند و ارث آنها داشته باشد.

اگر شما یک شهروند ایرانی هستید که قصد طلاق در آذربایجان را دارید، باید با وکیلی آشنا به قوانین ایران و آذربایجان مشورت کنید. وکیل می تواند به شما در درک گزینه های خود و محافظت از حقوق شما کمک کن

 

If you are an Iranian citizen who is married to an Azerbaijani citizen and you are considering getting a divorce in Azerbaijan, you should be aware that the divorce process may be different from what you are used to in Iran

In Azerbaijan, divorce is a civil matter and can be granted by a court of law. The grounds for divorce in Azerbaijan are similar to those in Iran, but there are some important differences. For example, in Azerbaijan, adultery is not considered a ground for divorce unless it is accompanied by other factors, such as cruelty or abuse

The divorce process in Azerbaijan can be initiated by either spouse. The spouse who files for divorce must file a petition with the court and provide evidence to support their grounds for divorce. The court will then schedule a hearing and decide whether or not to grant the divorce

If the court grants the divorce, the couple will be considered legally divorced. The court will also issue a decree of divorce, which will outline the terms of the divorce, such as child custody, alimony, and property division

It is important to note that a divorce granted by an Azerbaijani court may not be recognized by the Iranian government. If you are an Iranian citizen who wishes to have their divorce recognized by the Iranian government, they must then file a petition for divorce with an Iranian religious court. The Iranian religious court will then decide whether or not to recognize the Azerbaijani divorce

If the Iranian religious court does not recognize the Azerbaijani divorce, the couple will still be considered legally married in Iran. This means that they will still be subject to Iranian Islamic law, which may have implications for their property rights, child custody, and inheritance

If you are an Iranian citizen who is considering getting a divorce in Azerbaijan, you should consult with an attorney who is familiar with both Iranian and Azerbaijani law. The attorney can help you understand your options and protect your rights

 

بیشتر بدانید و بخوانید:

چگونه در سامانه ثنا ثبت نام کنیم؟

سامانه میخک چیست؟

وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور

۵
از ۵
۱۱۴ مشارکت کننده