وکیل دادنیک​​​​​​​​​​​​​​
خدمات نوین حقوقی

همه روزه حتی ایام تعطیل

طلاق در امریکا

 طلاق در امریکا

طلاق در امریکا

آرای برنده

 نحوه طلاق ایرانیان طبق قانون آمریکا و ایران

 

تمام امور مربوط به ازدواج،طلاق ،انحصار وراثت و ...ایرانیان در هر کجای دنیا که باشند ، باید مطابق با قانون ایران انجام شود تا در ایران اعتبار داشته باشد.حال اگر به فرض مثال زن و شوهری طلاق خود را طبق قانون ایرانی ثبت نکنند از نظر ایران هنوز زن و شوهر هستند و وظایف و تعهداتشان نسبت به یکدیگر باقی است و حتی احتمال طرح دعوای یکی از آنها علیه دیگری و ایجاد مشکلات قانونی برای دیگری مطرح است.

در این صفحه کوشش می کنیم ،تمام راه های انجام طلاق طبق قانون امریکا و قانون ایران بدون حضوردر ایران ونحوه وکالت به وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور در ایران را برای شما شرح دهیم.

 

مطالب این صفحه:

1-طلاق توافقی چیست ؟ 

2-توافقنامه طلاق چیست ؟ 

3-چرا ثبت طلاق ضروری است ؟

4-نحوه طلاق توافقی ایرانیان مقیم امریکا

5-وکالت طلاق میخکی چیست ؟

6-وکالت طلاق ثنا چگونه است ؟

7-وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور 

8- خدمات دفتر وکیل دادنیک 

9- انجام طلاق ایرانی از امریکا

10- انجام طلاق امریکایی

11- انجام طلاق  امریکایی در کالیفرنیا

12- Divorce in USA

 

ایرانیان در هر کجای دنیا از نظر اموری همچون ازدواج، طلاق ، انحصار وراثت و.... تابع قوانین کشور ایران هستند. بعبارت دیگر ، این امور اگر طبق قانون ایران ثبت نشود در ایران اعتبار ندارد.بنابراین لازم است که این امور، در ایران هم ثبت قانونی شود وگرنه روابط زن و شوهر و آثار قانونی این رابطه بر هر دو طرف جاری می شود حتی اگر آنها طبق قانون آمریکا جدا شده باشند همچنان در ایران قانونا زن و شوهر شناخته خواهند شد در نتیجه ممکن است برای تمدید پاسپورت،خروج ازکشور، ازدواج مجدد و حتی ارث بری از هم دچار مشکلات قانونی شوند .لذا ثبت ازدواج،طلاق و ....علاوه بر ثبت طبق قانون ایالات متحده آمریکا ، در ایران هم ضروری است.

 

طلاق توافقی چیست ؟

زمانی که زن و شوهر قصد دارند با صلح و سازش، از هم جدا شوند و هر دو راجع به مسائل مالی و غیر مالی ازدواج  از قبیل مهریه ، اجرت المثل ، جهیزیه ، حضانت و ملاقات فرزندان و سایر امور به توافق رسیده اند نسبت به درخواست طلاق توافقی اقدام می کنند.

 

توافقنامه طلاق چیست ؟

زن و شوهر قبل از اقدام به طلاق ، کلیه توافقات خود را بطور کتبی نوشته و برای ارائه به دادگاه امضا می کنند. در صورتی که با وکیل اقدام نمایید تنظیم توافقنامه طبق شرایط قانونی توسط وکیل تنظیم و زن و شوهر امضا می کنند. این توافقنامه در جلسه دادگاه به قاضی پرونده اعلام و طبق توافقنامه طلاق ، رای صادر می شود.

 

چرا ثبت طلاق ضروری است ؟

همانطور که در بالا توضیح دادیم دولت ایران ، ایرانیان را در ‌امور طلاق ، ازدواج  و انحصار وراثت و ... تابع قانون خود می داند، لذا تا زمانی که این امور طبق قانون کشور ایران ثبت نشوند معتبر نیستند.

فرض کنید زن و شوهری مقیم کشور امریکا هستند و در دادگاه امریکا طلاق می گیرند. بعد از انجام پروسه طلاق در امریکا ، از نظر قانونی در امریکا ، ارتباط زن و شوهر قطع گردیده و نسبت به هم مسوولیتی ندارند. ولی در کشور ایران این زوجین، قانونا ،هنوز زن و شوهر هستند و تعهداتشان نسبت بهم باقی است.لذا برای جلوگیری از بروز هر گونه مشکل قانونی ، حتما باید نسبت به ثبت طلاق توافقی در ایران اقدام نمایند.

 

نحوه ثبت طلاق توافقی ایرانیان مقیم امریکا :

در صورتیکه طرفین امکان حضور در ایران را ندارند باید به یک وکیل دادگستری با تخصص طلاق ، وکالت دهند تا نسبت به اخذ رای طلاق توافقی و ثبت آن اقدام نماید.

لازم به ذکر است که حتی اگر در کشور خارجی طلاق گرفته اید و در پروسه کنسولگری قصد انجام صیغه شرعی را دارید امکان تنفیذ رای طلاق در ایران ،طبق رویه حال حاضر دادگاه های ایران ، دشوار است و بهتر است از طریق وکالت دادن به وکیل دادگستری در ایران همان پروسه طلاق توافقی را  سریعتر و راحت تر، طی نمایید.حال نحوه وکالت دادن به وکیل دادگستری بدون نیاز به حضور در ایران چگونه است؟

 

وکالت طلاق میخکی چیست ؟

برحسب رویه ای که در حال حاضر(2022) در کنسولگری های ایران برقرار است هر گونه اعطای وکالت نامه از طریق سامانه میخک انجام می شود.بدین ترتیب شما می توانید وارد سامانه میخک وزارت امور خارجه شوید و نسبت به ثبت وکالتنامه طلاق اقدام نمایید.این وکالت نامه را می توانید یا به یکی از بستگان خود در ایران بدهید تا با وکالت غیر مستقیم نسبت به اخذ وکیل دادگستری و انجام پروسه طلاق توافقی اقدام کند و یا اینکه مستقیما به یک وکیل دادگستری وکالت دهید.

۱-با توجه به اینکه متن خود سامانه میخک مختصر و پر نقص است و قضات معمولا این متن را قبول نمی کنند، بهتر است برای اعطای وکالت ، متن وکالت را طبق نظر وکیل پرونده خود تکمیل کنید.

۲-پس از ثبت وکالتنامه در سامانه میخک به صورت غیر حضوری، توسط دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن، احراز هویت خواهید شد.کل این پروسه حداقل یک ماه و نیم  و حداکثر دو ماه بطول می انجامد.

سامانه میخک

وکالت طلاق ثنا چیست ؟ 

 در حال حاضر ارائه کلیه خدمات حقوقی و قضایی دادگاه های ایران از طریق سامانه ثنا (خدمات ثبت نام الکترونیک قضایی)صورت می گیرد.اگر شما در این سامانه ثبت نام کرده اید براحتی می توانید نسبت به انعقاد قرارداد الکترونیک قضایی با وکیل دادگستری در این سامانه اقدام کنید.در این صورت می توانید در فاصله زمانی کوتاهی، امر طلاق توافقی را از طریق وکیل خود انجام دهید.

امکان ثبت نام در این سامانه بصورت آنلاین و غیر حضوری، برای ایرانیان از خارج از کشور هم فراهم شده است در صورت بروز هر گونه مشکل در ثبت نام سامانه ثنا ،با ما تماس بگیرید تا به شما کمک کنیم .

تماس در واتس آپ

وکیل طلاق ایرانیان مقیم امریکا

هر چند پروسه طلاق توافقی ایرانیان مقیم امریکا ، با روند طلاق ایرانیان داخل کشور فرق چندانی ندارد و تنها به جهت مسافت و عدم حضور زوجین ،مستلزم انجام مقدمات بیشتری است , ولی انتخاب یک وکیل ایرانیان خارج از کشور با تخصص و مهارت کافی در انجام طلاق توافقی و شناخت او نسبت به چگونگی انجام امور قانونی افراد مقیم آمریکا، بسیار بااهمیت است.

وکیل دادگستری لازم است از بدو کار ، نسبت به تنظیم دقیق وکالتنامه با موکل همراهی داشته و توافقنامه طلاق را وفق خواسته زن و شوهر تنظیم و نسبت به اخذ رای و ثبت در دفتر خانه اقدام نماید .

 

 

خدمات دفتر وکالت وکیل دادنیک :

در صورتی که تصمیم به انجام و ثبت طلاق در ایران دارید دفتر وکالت ما با قریب به 20 سال سابقه و تخصص در زمینه امور ایرانیان خارج از کشور، شما را یاری خواهد داد.

 • انجام کلیه مراحل طلاق بدون حضور زوجین توسط وکلای پایه یک دادگستری
 • انعقاد قرارداد وکالت با وکیل در سامانه میخک یا ثنای قوه قضاییه 
 • امکان مشاوره آنلاین واتس اپ،اسکایپ و فیس تایم
 • تشکیل گروه واتساپی ویژه موکل جهت گزارش هفتگی روند پرونده
 • تنظیم دقیق توافقنامه زوجین
 • در نظر گرفتن منافع موکلین 
 • ثبت طلاق در دفترخانه ​​

 

                   

 انجام طلاق ایرانی از آمریکا 

 اگر شما تابعیت ایرانی دارید و قصد  انجام طلاق  در کشور آمریکا را دارید ،باید بر اساس قوانین هر دوکشور مراحل طلاق خود را ثبت نمایید .برای ثبت طلاق خود در ایران شما نیاز به یک وکیل پایه یک دادگستری در ایران دارید تا  ثبت طلاق  شما را بدون نیاز به حضور شما و یا همسر شما انجام دهند. با ثبت نام در سامانه میخک یا ثنا شما به راحتی می توانید بدون حضور در ایران، از امریکا، به وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور، وکالت لازم جهت انجام امور خود از جمله انجام طلاق را ثبت نمایید.

 

 10-انجام طلاق امریکایی

در امریکا زن و شوهر رزیدنت ،می توانند با پر کردن فرم طلاق (Divorce petition) ، پروسه طلاق را شروع کنند و نیاز به تعیین مقصر، ندارند. بطور میانگین این پروسه از ابتدا تا انتها، 12 ماه طول میکشد، البته اگر پرونده به دادگاه برود و سطح اختلاف زیاد باشد، ممکن است درمدت زمان 18 ماهه انجام شود.

توجه داشته باشید که، اگر شما و همسرتان راجع به حضانت و ملاقات فرزندان ،حمایت مالی همسر(نفقه)و تقسیم اموال توافق کامل داشته باشید روند طلاق بصورت طلاق توافقی ،بسیار سریع انجام می شود.

 

 انجام طلاق  امریکایی در کالیفرنیا 

برای گرفتن طلاق توافقی در کالیفرنیا، باید تمام شرایط زیر را داشته باشید:

1-یکی از زوجین، باید از شش ماه قبل در ایالت کالیفرنیا و از سه ماه قبل در منطقه ای (county) که پرونده طلاق در آن ثبت شده است زندگی کند. کد قانونی ""  Cal. Fam § 2320 (2021) 

2-زن و شوهر،هر دو باید موافق و در دسترس باشند تا تمام مدارک لازم را امضا کنند.

3-هر دو نفر باید در مورد حل و فصل همه مسائل از جمله تقسیم دارایی، نفقه همسر(Alimony)، نفقه فرزند و حضانت و ملاقات فرزند توافق کنند و این توافق را بصورت یک توافقنامه کتبی بنویسند و امضا کنند.

نکات مهم :

 • به خاطر داشته باشید که توافق شما در مورد حمایت از کودک باید مطابق با دستورالعمل های قانون حمایت از کودک کالیفرنیا باشد.

 

 • حکم دادگاه راجع به طلاق توافقی ، یک قرارداد کتبی بین شما و همسرتان است و برای هر دوی شما لازم الاتباع است،پس مطمئن شوید که مفاد قرارداد را متوجه شده اید. پس از تکمیل توافقنامه ، باید آن را محضری(  (notarizedکنید.

 

 • اگر برای رسیدن به توافق به تنهایی مشکل دارید، می توانید از یک داور قانونی کمک بگیرید. و اگر تصمیم به همکاری با یک وکیل در کالیفرنیا را دارید، وکیل شما می تواند در مورد نوشتن و تنظیم توافقنامه، به شما مشاوره دهد و مطمئن شود که مدارک را به درستی تکمیل و بایگانی کرده اید.

 

Divorce in the USA

Divorce is a difficult and emotional process, but it is important to know your rights and options. In the USA, divorce is governed by state law. Each state has its own laws regarding divorce, so it is important to consult with an attorney in your state to learn more about your specific situation

Getting a Divorce

To get a divorce in the USA, you must meet the following requirements

 • You must be married for a certain amount of time. The length of time required varies from state to state
 • You must have lived separate and apart for a certain amount of time. The length of time required varies from state to state
 • You must file a petition for divorce with the court

Once you have filed your petition, the court will set a hearing date. At the hearing, the judge will decide whether or not to grant your divorce. If the judge grants your divorce, the marriage will be legally ended

Division of Assets and Debts

When a marriage ends in divorce, the assets and debts of the spouses are divided. The division of assets and debts is governed by state law. Each state has its own laws regarding the division of assets and debts, so it is important to consult with an attorney in your state to learn more about your specific situation

Child Support

If you have children with your spouse, you will need to make arrangements for child support. Child support is paid by the non-custodial parent to the custodial parent to help support the children. The amount of child support is determined by a formula set out in state law.

Getting Help

If you are going through a divorce, there are a number of resources available to help you. You can get help from a lawyer, a mediator, or a counselor. A lawyer can help you understand your rights and options, and can represent you in court. A mediator can help you and your spouse reach an agreement on the terms of your divorce. A counselor can help you deal with the emotional aspects of divorce

Divorce is a difficult process, but it is important to remember that you are not alone  There are people who can help you through this time

there are some additional tips for going through a divorce in the USA

Get help from a lawyer. A lawyer can help you understand your rights and options, and can represent you in court

Mediate with your spouse. Mediation can help you and your spouse reach an agreement on the terms of your divorce without going to court

Get counseling. Counseling can help you deal with the emotional aspects of divorce

Take care of yourself. Make sure to eat healthy, get enough sleep, and exercise. Spend time with friends and family who support you

Don't give up. Divorce is a difficult process, but it is important to remember that you will get through it

۵
از ۵
۱,۰۱۱ مشارکت کننده
راههای تماس با گروه دادنیک
تلفن
واتس آپ

​سلام وقت بخیر ؛ 
اگر نیاز به کمک دارید با ما تماس بگیرید​​​​​​​