وکیل دادنیک​​​​​​​​​​​​​​
خدمات نوین حقوقی

همه روزه حتی ایام تعطیل

طلاق توافقی در امریکا (UNCONTESTED DIVORCE)

طلاق در امریکا

طلاق توافقی ( Uncontested Diorce)

مطالب این صفحه:

1-طلاق توافقی چیست ؟ 

2-توافقنامه طلاق چیست ؟ 

3-چرا ثبت طلاق ضروری است ؟

4-نحوه طلاق توافقی ایرانیان مقیم امریکا

5-وکالت  طلاق میخکی چیست ؟

6-وکالت  طلاق ثنا چگونه است ؟

7-وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور 

8- خدمات دفتر وکیل دادنیک 

9- نحوه انجام طلاق توافقی در امریکا 

10- انجام طلاق  امریکایی در کالیفرنیا 

 

ایرانیان در هر کجای دنیا از نظر اموری همچون ازدواج، طلاق ، انحصار وراثت و.... تابع قوانین کشور ایران هستند. بعبارت دیگر ، این امور اگر طبق قانون ایران ثبت نشود در ایران اعتبار ندارد.در این صفحه به بررسی طلاق توافقی ایرانیان در سراسر جهان بدون نیاز به حضور در ایران و چگونگی انجام آن از طریق سفارتخانه ها و کنسولگری های ایران می پردازیم .

 

1-طلاق توافقی چیست ؟

زمانی که زن و شوهر  قصد دارند با سازش از هم جدا شوند و هر دو راجع به مسائل مالی و غیر مالی ازدواج  از قبیل مهریه ، اجرت المثل ، جهیزیه ، حضانت فرزندان و سایر امور  به توافق رسیده اند نسبت به درخواست طلاق توافقی اقدام می کنند.

 

2-توافقنامه طلاق چیست ؟

زن و شوهر قبل از اقدام به طلاق ، کلیه توافقات خود را بطور کتبی نوشته و برای ارائه به دادگاه امضا می کنند. در صورتی که با وکیل اقدام نمایید تنظیم توافقنامه طبق شرایط قانونی توسط وکیل تنظیم و زن و شوهر امضا می کنند.

 این توافقنامه در جلسه دادگاه به قاضی پرونده اعلام و طبق این توافقنامه رای صادر می شود.

 

3-چرا ثبت طلاق ضروری است ؟

همانطور که در بالا توضیح دادیم دولت ایران ، ایرانیان را در ‌امور طلاق ، ازدواج  و انحصار وراثت و ... تابع قانون خود می داند ، لذا تا زمانی که این امور طبق قانون کشور ایران ثبت نشوند معتبر نیستند.

فرض کنید زن و شوهری مقیم کشور امریکا هستند و در دادگاه امریکا  طلاق می گیرند. بعد از انجام پروسه طلاق در امریکا  از نظر کشور امریکا ارتباط زن و شوهر قطع گردیده و نسبت به هم مسوولیتی ندارند. ولی در کشور ایران این زوجین هنوز از نظر قانون ایران زن و شوهر هستند و تعهداتشان نسبت بهم باقی است.

لذا جهت بروز هر گونه مشکل قانونی ، حتما باید نسبت به ثبت طلاق  توافقی در ایران اقدام نمایند .

 

4-نحوه ثبت طلاق توافقی ایرانیان مقیم امریکا :

در صورتیکه طرفین امکان حضور در ایران را ندارند باید به یک وکیل دادگستری با تخصص در امور  طلاق خانواده ، وکالت دهند تا نسبت به اخذ رای طلاق توافقی و ثبت آن اقدام نماید.

لازم به ذکر است که حتی اگر در کشور خارجی طلاق گرفته اند و در  پروسه کنسولگری قصد انجام صیغه شرعی را دارند امکان تنفیذ رای طلاق در ایران سخت و دشوار است و بهتر است از طریق وکیل در ایران همان پروسه طلاق توافقی را طی نمایند.

 

5-وکالت طلاق میخکی چیست ؟

برحسب رویه ای که در حال حاضر(2022) در کنسولگری های ایران برقرار است هر گونه اعطای وکالت نامه از طریق سامانه میخک انجام می شود.بدین ترتیب شما می توانید وارد سامانه میخک وزارت امور خارجه شوید و نسبت به ثبت وکالتنامه طلاق اقدام نمایید. شما میتوانید این وکالت نامه را  یا به یکی از بستگان خود در ایران بدهید تا از طرف شما نسبت به گرفتن وکیل دادگستری و انجام پروسه طلاق توافقی اقدام کند.یا اینکه خودتان مستقیما به یک وکیل دادگستری وکالت دهید.

۱-با توجه به اینکه متن خود سامانه میخک مختصر و پر نقص است و  برحسب تجربه ،قضات معمولا این متن را قبول نمی کنند ، بهتر است برای اعطای وکالت ، متن کامل وکالتنامه را طبق نظر وکیل خودتان تکمیل کنید.

۲-پس از ثبت وکالتنامه در سامانه میخک به صورت غیر حضوری توسط دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن احراز هویت خواهید شد.کل این پروسه حداقل یک ماه و نیم  و حداکثر دو ماه و نیم  بطول می انجامد.

 

6-وکالت طلاق ثنا چیست ؟ 

 در حال حاضر ارائه کلیه خدمات حقوقی و قضایی دادگاه های ایران از طریق سامانه ثنا (خدمات ثبت نام الکترونیک قضایی )صورت می گیرد.

اگر شما در این سامانه ثبت نام کرده اید براحتی می توانید نسبت به انعقاد قرارداد الکترونیک قضایی با وکیل دادگستری در این سامانه اقدام کنید.در این صورت می توانید در فاصله زمانی کوتاهی امر طلاق توافقی را از طریق وکیل خود انجام دهید.

امکان ثبت نام در این سامانه برای ایرانیان از خارج از کشور هم فراهم شده است در صورت هر گونه مشکل در ثبت نام با ما تماس بگیرید تا به شما کمک کنیم.

 

7-وکیل طلاق ایرانیان مقیم امریکا

هر چند پروسه طلاق توافقی ایرانیان مقیم امریکا ، با ایرانیان داخل کشور فرق چندانی ندارد و تنها به جهت مسافت و عدم حضور زوجین ،مستلزم انجام مقدمات بیشتری است , ولی انتخاب یک وکیل با تجربه ،با تخصص و مهارت کافی در انجام طلاق توافقی و شناخت او نسبت به امور قانونی ایرانیان مقیم آمریکا، بسیار بااهمیت است.

وکیل دادگستری لازم است از بدو کار، نسبت به تنظیم دقیق وکالتنامه با موکل همراهی داشته و توافقنامه طلاق را مطابق با خواسته زن و شوهر تنظیم و نسبت به اخذ رای و ثبت در دفتر خانه اقدام نماید .

 

 

8-خدمات دفتر وکالت وکیل دادنیک :

در صورتی که تصمیم به انجام و ثبت طلاق در ایران دارید ، دفتر وکالت ما با قریب به 20 سال تجربه و تخصص در زمینه امور ایرانیان خارج از کشور، شما را یاری خواهد داد.

  • انجام کلیه مراحل طلاق بدون حضور زوجین توسط وکلای باسابقه دادگستری
  • انعقاد قرارداد وکالت با وکیل در سامانه میخک یا ثنای قوه قضاییه 
  • امکان مشاوره آنلاین واتس اپ،اسکایپ و فیس تایم
  • تشکیل گروه واتساپی ویژه موکل جهت گزارش هفتگی روند پرونده
  • تنظیم دقیق توافقنامه زوجین
  • جلوگیری از تضییع حق و ضرر به موکل
  • ثبت طلاق در دفترخانه ​​

                   

9-نحوه  انجام طلاق توافقی ایرانی در آمریکا 

 اگر شما تابعیت ایرانی دارید و قصد  انجام طلاق در کشور آمریکا را دارید باید بر اساس قوانین هر دوکشور مراحل طلاق خود را ثبت نمایید برای ثبت طلاق خود در ایران شما نیاز به یک وکیل پایه یک دادگستری دارید تا  ثبت طلاق  شما را بدون نیاز به حضور شما و یا همسر شما انجام دهند. با ثبت نام در سامانه میخک یا ثنا شما به راحتی می توانید از امریکا به وکیل مورد اعتماد خود وکالت لازم جهت انجام امور خود از جمله انجام طلاق را ثبت نمایید.

 

اگر در ثبت نام در سامانه میخک یا ثنا مشکلی دارید از طریق واتس آپ ، با ما تماس بگیرید تا به شما کمک کنیم.

10- انجام طلاق  امریکایی در کالیفرنیا 

 برای گرفتن طلاق توافقی در کالیفرنیا، باید تمام شرایط زیر را داشته باشید:

1-یکی از زوجین باید از شش ماه قبل در ایالت کالیفرنیا و از سه ماه قبل در منطقه ای (county) که پرونده طلاق در آن ثبت شده است زندگی کند. کد قانونی مورد نیاز شما   "" Cal. Fam § 2320 (2021)

 

2-هر دو همسر باید موافق طلاق و در دسترس باشند تا تمام مدارک لازم را امضا کنند.

 

3-هر دو نفر, باید در مورد حل و فصل همه مسائل از جمله تقسیم دارایی، پرداخت نفقه همسر(Alimony)، نفقه فرزند و حضانت وملاقات فرزند توافق کنند. شما باید در تمام این زمینه ها یک توافقنامه کتبی بنویسید که راجع به امور مالی و غیر مالی مشترک ،تعیین تکلیف کنید.

به خاطر داشته باشید که توافق شما در مورد فرزند مشترکتان، باید مطابق با دستورالعمل های قانون حمایت از کودک کالیفرنیا باشد.

حکم دادگاه راجع به طلاق توافقی ، یک قرارداد کتبی بین شما و همسرتان است و برای هر دوی شما لازم الاتباع است، پس مطمئن شوید که مفاد قرارداد را متوجه شده اید. پس از تکمیل توافقنامه، باید آن را محضری(  (notarizedکنید.

اگر برای رسیدن به توافق و تنظیم توافقنامه  مشکل دارید، می توانید از یک داور قانونی کمک بگیرید. همچنین اگر تصمیم به مشورت یا وکالت وکیل دارید ، وکیل مقیم کالیفرنیا ، می تواند در مورد نوشتن توافقنامه به شما مشاوره دهد و مطمئن شود که مدارک را به درستی تکمیل و آماده کرده اید.

 نکته قابل توجه :

قبل از ثبت دادخواست طلاق توسط شما و یا همسر شما باید زمان لازم را جهت اثبات رزیدنسی (residency) خود در ایالت محل ثبت را سپری کرده باشید.  " sure that you satisfy the residency requirements be"

 

بیشتر بدانید و بخوانید:

چگونه در سامانه ثنا ثبت نام کنیم؟

سامانه میخک چیست؟

وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور

 

۵
از ۵
۲۳۸ مشارکت کننده

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

راههای تماس با گروه دادنیک
تلفن
واتس آپ

​سلام وقت بخیر ؛ 
اگر نیاز به کمک دارید با ما تماس بگیرید​​​​​​​