وکیل دادنیک​​​​​​​​​​​​​​
رتبه برتر ارائه خدمات حقوقی و بین المللی 

مشاوره آنلاین رایگان

وکیل ثبت طلاق ایرانیان خارج از کشور Updated

وکیل ثبت طلاق ایرانیان خارج از کشور

وکیل  ثبت طلاق ایرانیان خارج از کشور Updated  

 

وکیل ثبت طلاق ایرانیان خارج از کشور  با توجه به مقررات و قوانین جاری کشور ایران در سال 1403  ثبت طلاق ایرانیان خارج از کشور را در کوتاه ترین زمان به ثبت می رساند.

در این مقاله به بررسی ثبت طلاق ایرانی و نحوه انتخاب وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور و خدمات دفتر وکیل دادنیک برحسب روال دادگاه های ایران در (2024 may) می پردازیم.

 

 

لزوم ثبت طلاق ایرانیان خارج کشور

 ایرانیان در امور ازدواج،طلاق و ارث و... ملزم به تبعیت از قوانین کشور ایران هستند. بنابراین در اینگونه موارد  از جمله ثبت طلاق می بایست طبق قوانین و مقررات ایران عمل کنند و قانون محل اقامت در مورد طلاق ایرانی معتبر نمی باشد.لذا، اگر طلاق شما طبق قانون کشور ایران ثبت نشود در بسیاری از موارد مانند ممنوع الخروجی از طرف همسر و یا ثبت ازدواج دوم با مانع مواجه گردیده که بالتبع ضررو زیان جبران ناپذیری به فرد وارد می کند.

 

 

در صورتیکه راجع به نحوه ثبت طلاق در خارج از کشور نیاز به راهنمایی دارید ،آنلاین مشاوره رایگان بگیرید.

 

 

ایرانیان خارج از کشور چگونه در ایران وکیل بگیرند ؟

پیگیری و طرح امور حقوقی و قانونی مثل طلاق ، مهریه ، انحصار وراثت و ..بدلیل شرایط کاری و‌مهاجرتی و زندگی در خارج از کشور، امری بسیار دشوارو هزینه بر است .از این رو بسیاری از افراد ترجیح می دهند انجام امور قانونی خود را بدون نیاز به حضور در ایران به وکیل ثبت طلاق ایرانیان خارج از کشور بسپارند. تنها اقدام تنظیم وکالتنامه با وکیل هست که روشهای مختلفی دارد:

1- سختترین راه این است که این افراد حضوری به ایران آمده و با وکیل معتمد خود ،قرارداد ببندند.این روش صرفه اقتصادی ندارد.

2- راه دوم این است که قبل از خروج از کشور،به یکی از بستگان مورد اعتماد خود،در دفتر خانه وکالت کاری یا وکالت کلی یا موردی بدهید.

3- روش بعدی این است که در سامانه میخک وزارت امور خارجه ثبت نام کنید. پس از تعیین نوع وکالت و بارگزاری متن مورد تایید وکیلتان ،باکد رهگیری به سفارت یا کنسولگری یا حافظ منافع مراجعه و‌ وکالتنامه وکیل را نهایی کنید.

 4- راه سریع تر هم این است که شما در سامانه ثنای قوه قضاییه ثبت نام کنیدو بتوانید به اس ام اسی که از این سامانه به تلفن همراه شما ارسال می شود دسترسی داشته باشید.در این صورت به راحتی می توانید با وکیل قرارداد الکترونیک را منعقد کنید وکار وکالت را به ایشان محول نمایید.

 

نکته مهم : یکی از نکات مثبت انتخاب وکیل ثبت طلاق خارج از کشور ، این است که بعد از قرارداد وکالتنامه با وکیل ، نیازی به هیچ اقدامی از طرف شما نیست. به عبارت دیگر در این پروسه نیاز به حضور شما در ایران نیست و تمام مراحل توسط وکیل انجام می شود.

 

 

مدت زمان پروسه طلاق خارج از کشور

  • ثبت طلاق در داخل کشور

مدت انجام این کار بسته به نوع طلاق درخواستی و شهر محل انجام می تواند متفاوت باشد. ولی در حال حاضر طلاق توافقی در کوتاه ترین زمان ممکن و طلاق های یک طرفه بعد از طی مراحل قانونی صدور و فرجام خواهی، قابل ثبت فوری می باشند.در این پروسه نیازی به حضور شما نیست و وکیل شما تمامی مراحل را جهت ثبت طلاق طی خواهد کرد.شایان ذکر هست که سرعت انجام کار در صورت تکمیل مدارک و تسلط وکیل بر انجام کار بالاتر خواهد رفت.

  • ثبت طلاق در سفارت

گاه زوجین ترجیح می دهند پروسه ثبت را از طریق سفارتخانه ها و کنسولگریهای خارج از کشور طی نمایند،در این صورت ملزم هستند بعد از طی تشریفات لازم ،منتظر تکمیل روند اداری می شوند. این پروسه محتاج صرف هزینه و وقت کافی و زمانبر است.

 

 

 

استعلام وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور

بررسی وضعیت صحت و تطبیق آدرس دفتر وکالت و تمدید پروانه وکیل در سامانه کانون وکلای دادگستری مرکز قابل بررسی می باشد.همچنین بهتر هست وکیلی را برای امور طلاق خارج از کشور انتخاب نمایید که تا نسبت به قوانین کشور محل اقامت شما آشنایی داشته باشد.بهتر است قبل از هر گونه اقدام به سپردن وکالت ، تخصص، تجربه وکیل و تسلط وی به امور طلاق ایرانیان خارج از کشور را راستی آزمایی فرمایید.

 

 

 

 

خدمات گروه حقوقی وکیل دادنیک 

در صورتی که تصمیم به انجام و ثبت طلاق ایرانی در خارج از کشور  یا مطالبه مهریه در ایران را دارید دفتر وکالت ما با قریب به 20 سال تجربه و تخصص در این زمینه، شما را یاری خواهند داد.

 

1- انجام کلیه مراحل طلاق بدون حضور زوجین  توسط وکلای باسابقه دادگستری

2- انعقاد قرارداد وکالت با وکیل در سامانه میخک یا ثنای قوه قضاییه 

3- امکان مشاوره آنلاین واتس اپ،اسکایپ و فیس تایم

4- تشکیل گروه واتساپی ویژه موکل جهت گزارش هفتگی روند پرونده

5- تنظیم دقیق توافقنامه زوجین

6- جلوگیری از تضییع حق و ضرر به موکل

7- ثبت طلاق در دفترخانه ​​

 

 

مشاوره رایگان تلفنی 982122275911+

مشاوره در واتساپ 989198875224

 

۵
از ۵
۲ مشارکت کننده

نوشته های اخیر

تماس با ما

مشاوره در واتس آپ
تلفن دفتر 02122275911
تلفن دفتر 02126659984
تماس در واتساپ
تماس واتساپ