وکیل دادنیک​​​​​​​​​​​​​​
رتبه برتر ارائه خدمات حقوقی و بین المللی 

مشاوره آنلاین رایگان

طلاق توافقی فوری

طلاق توافقی فوری

طلاق توافقی  فوری

 

طلاق توافقی فوری با دارا بودن یک وکیل مجرب و مسلط به  دانش قانون , تجربه , مهارت های ارتباطی و مهارت های محاکمه امکان پذیر است . وکلای دادنیک می تواند پرونده شما را در سریعترین زمان به نتیجه برساند.

 

 وکیل طلاق توافقی فوری  در تمام مراحل طلاق توافقی شما را در جریان پرونده قرار می دهد و نیازی به حضور شما در هیچ مرحله نیست ،  تمام مراحل مورد نیاز بوسیله وکیل دادگستری انجام می شود.حتی مرحله ثبت طلاق در دفترخانه نیز می تواند توسط وکیل ،بدون حضور زوجین صورت گیرد.

 

نکته مهم :  اینکه توافقنامه ای که باید به دادگاه ارائه شود توسط وکیل با دقت و حساسیت و بر مبنای کلیه توافقات زوجین نگارش می گردد تا در آینده مشکلی از باب مسائل حقوقی برای زوجین پیش نیاید و پس از ثبت گواهی در دفتر خانه ،خاطر زوجین آسوده خواهد بود که طرف مقابل تحت هیچ شرایط و دلیلی ، نمی تواند حرف و تعهدش را پس بگیرد.بنابراین تجربه ، سابقه و تخصص وکیل در انجام کار نقش بسیار مهمی را ایفا میکند.

 

 نکات مهم در توافقنامه طلاق توافقی فوری :

              

1- توافقنامه طلاق توافقی فوری  چیست؟

2- چرا نحوه نوشتن این توافقنامه اهمیت دارد؟

3- چه نکاتی در این توافقنامه اهمیت دارد؟

 

 1- توافقنامه طلاق توافقی فوری  چیست؟

اگر قصد دارید که از هم جدا شوید و هر دو بصورت توافقی تصمیم به جدایی گرفته اید ،باید این تصور غلط را دور بیندازید که طلاق توافقی و توافقاتش ،مثل یه پلتفرم از پیش تعیین شده است و نیازی به انجام تمهیدات قبل طلاق نیست . باید بدانید که مبنای  طلاق توافقی  همانطور که از اسمش پیداست توافق هر دو طرف است و در زمان تشکیل دادگاه زن و شوهر باید این توافقنامه را بصورت مکتوب به دادگاه تقدیم کنند،حال هر گونه اشتباه در تنظیم و امضای این توافقنامه، ممکن است در آینده باعث ایجاد مشکلات قانونی برای شما شود .

 

 2- چرا نحوه نوشتن این  توافقنامه اهمیت دارد؟

اهمیت این موضوع را به این صورت می توان بیان کرد که اصولا قبل تشکیل دادگاه ،زن و مرد یک توافقنامه را در مورد مسائلی همچون مهریه ،حضانت،....تنظیم می کنند .این توافقنامه به دادگاه داده می شود و با توجه به توافق و رضایت زوج و زوجه (زن و شوهر ) مبنای صدور رای قرار می گیرد.

از این رو ، هر گونه اشتباه یا توافق اضافه ممکن است شما را متحمل مشکلاتی نمایدکه چاره ای برای رهایی از آن پیدا نخواهید کرد.لذا بهتر هست که این توافقات با مشاوره وکیل متخصص خانواده تنظیم و به دادگاه ارائه شود.

 

  3- چه نکاتی را  در توافقنامه طلاق بنویسیم ؟

1-در صورتجلسه طلاق توافقی, زوجین باید در مورد مهریه, اجرت المثل و نفقه و سایر حقوق مالی تعیین و تکلیف کنند.حال یا بر حسب توافق مهریه یا بخشی از آن به زوجه پرداخت می شود ولو بصورت اقساط و یا اینکه زوجه در قبال طلاق ،حقوق مالی خود را بذل می نماید.

2-همچنین در متن طلاق توافقی باید اعلام شود که جهیزیه ی زن به او تحویل داده شده یا قرار است به وی تحویل داده شود و طرفین در این خصوص توافق دارند. بنابراین تعیین تکلیف راجع به مهریه ضروری است.

3- لازم است که زن و شوهر در خصوص حضانت و نفقه  و و ملاقات فرزندان قبل از تشکیل دادگاه با یکدیگر توافقات را انجام دهند و اگر خانم باردار است باید در باره نوزادی که قرار است متولد شود تعیین تکلیف گردد. 

4-لازم به ذکر است از آنجا که زن و شوهر ممکن است روابط مالی هم با یکدیگر داشته باشند توصیه می شود در توافق نامه نسبت به امور مالی  حساب مشترک, تسهیلات بانکی , قرض و غیره تصمیم گیری کنند هر چند که قضات دادگاه خانواده اصولا تنها توافقات راجع به موضوع ازدواج را می پذیرند ولی زوجین می توانند تکلیف این امور را هم قبل از امضای سند طلاق مشخص نمایند.​

 

 نکات مهم :

1- در بحث طلاق توافقی نیازی به بخشش کل مهریه نیست و تماما پرداخت یا عدم پرداخت به توافقات زوجین بستگی دارد.

2- در صورت بذل مهریه ، بهتر است حق رجوع به مهریه ساقط گردد.

3- بهتر هست که مبلغ نفقه فرزندان بطور کامل با در نظر گرفتن افزایش سالیانه تعیین شود.

4- در صورتی که برای پرداخت مهریه وجه نقد در نظر گرفته شده باید معادل تعداد سکه پرداختی تعیین شود.

طلاق توافقی فوری

صدور اجراییه براساس توافقات مندرج در طلاق توافقی فوری :

در صورتی که توافقات زوجین در طلاق توافقی به دادگاه اعلام و در رای طلاق توافقی آورده شود و طلاق صورت گیرد ولی یکی از طرفین از انجام تعهدات خود سرباز زند، طرف دیگر می تواند به دادگاه مراجعه و الزام طرف مقابل را به انجام تعهد بخواهد.بعنوان مثال در موردی که زوج متعهد به پرداخت اقساط مهریه بوده ولی اقساط را پرداخت نمی نماید زوجه می تواند برای مطالبه و الزام وی به اجرای احکام مراجعه نماید.

البته رویه های فعلی در دادگاه های خانواده متفاوت است و گاها الزام و اجبار طرف متقابل را منوط به تقدیم دادخواست می داند. برفرضی که استرداد جهیزیه به بعد از صیغه طلاق موکول شده و زوج از تحویل جهیزیه خودداری می نماید،معمولا باید دادخواستی تحت عنوان استردادجهیزیه به دادگاه داده شود.

 

سخن پایانی 

دقت کنید هر چه در توافقنامه آورده شود ممکن است در آینده ، بار مالی یا حقوقی به شما تحمیل کند.پس بهتر است قبل مراجعه به دادگاه ،از یک وکیل برای تنظیم متن کمک بگیرید و با دقت و اطلاعات حقوقی، راجع به جزییات توافق تصمیم بگیرید. گروه وکلای دادنیک با سالها تجربه در زمینه دعاوی خانوادگی به ویژه طلاق توافقی ، در کنار شماست تا نگران امور حقوقی و قانونی خود نباشید.

 

نمونه صورتجلسه توافقنامه طلاق توافقی :

زوج آقای ............................و زوجه خانم .............................در جلسه مورخ ....................حضور بهم رساندند و در خصوص انجام طلاق توافقی به شرح ذیل توافقات خود را اعلام می نمایند:

مهریه :زوجه مطابق با صداق مندرج در سند نکاحیه کل/قسمتی به تعداد........................دریافت می کند/بذل می نماید.

نفقه و اجرت المثل: به ........مبلغ دریافت /بذل می نماید.

جهیزیه: زوجه جهیزیه را قبل از اجرای صیغه طلاق/بعد از اجرای صیغه طلاق تحویل می گیرد.

وضعیت فرزندان: زوجین دارای ..فرزند به سنین ........ هستند وطبق توافقات حضانت با ...............و نفقه بر عهده ...............و ملاقات در روزهای.......می باشد.

 

امضا زوج                                                         امضا زوجه 

 

 

خدمات گروه وکلای دادنیک جهت انجام طلاق توافقی فوری :

 

در صورتیکه تمایل به انجام طلاق ؛ طلاق توافقی فوری یا طلاق یکطرفه از طریق وکلای ما را دارید،خدمات دفتر وکالت ،بشرح ذیل به شما ارایه می گردد.

در صورتیکه امر وکالت طلاق توافقی را به ما بسپارید دیگر نیازی به شرکت در جلسات غربالگری و جلسات دادگاه ندارید و در فاصله زمانی کمتری می توانید طلاق خود را ثبت نماید  خدمات ما به شرح ذیل به شما ارائه می گردد.

 

1-انجام کلیه مراحل طلاق در تهران بدون نیازبه حضورفیزیکی زوجین

2-مشاوره آنلاین وحضوری توسط وکیل پایه یک دادگستری

3-انعقاد قرارداد وکالت الکترونیک ،بین وکیل و موکل در سامانه ثنا قوه قضاییه 

4-تشکیل گروه واتساپی ویژه موکل جهت گزارش هفتگی روند پرونده

5- تنظیم دقیق توافقنامه زوجین

6- جلوگیری ازتضییع حق وضرر موکل و حفظ حقوق وی

7- عدم نیاز به حضور زوجین در جلسات رسیدگی

8- انجام طلاق در سریع ترین زمان ممکن قانونی(بصورت تقریبی و تجربی)

9- امکان ثبت طلاق در دفتر خانه بدون حضور زوجین

 

در حال حاضر مدت طلاق توافقی فوری با توجه به تخصص و تجربه وکلای دفتر وکیل دادنیک ،زمان نسبتا کوتاهی به طول میانجامد .

 

با توجه با اینکه از طریق سامانه ثنا قوه قضاییه امکان وکالت غیر حضوری به وکیل دادگستری وجود دارد انجام طلاق توافقی غیر حضوری هم در دفتر وکالت ما امکان پذیر است.

 

 

۵
از ۵
۵ مشارکت کننده

نوشته های اخیر

تماس با ما

مشاوره در واتس آپ
تلفن دفتر 02122275911
تلفن دفتر 02126659984
تماس در واتساپ
تماس واتساپ