وکیل دادنیک​​​​​​​​​​​​​​
رتبه برتر ارائه خدمات حقوقی و بین المللی 

مشاوره آنلاین رایگان

وکیل طلاق ایرانیان مقیم ایتالیا

وکیل طلاق ایرانیان مقیم ایتالیا

وکیل طلاق ایرانیان مقیم ایتالیا 

 

وکیل طلاق ایرانیان مقیم ایتالیا می تواند فرآیند پیچیده طلاق در ایتالیا را برای شما توضیح دهد، زیرا قوانین ایران و ایتالیا متفاوت است. در ایران، طلاق بر اساس قوانین شرعی است که به مردان حقوق بیشتری نسبت به زنان می دهد. در ایتالیا، طلاق تحت قانون مدنی است که بیشتر برابری طلبانه است.

 

1- اولین قدم برای طلاق در ایتالیا، ارائه دادخواست توسط یک وکیل طلاق ایرانیان مقیم ایتالیا به دادگاه است. در دادخواست باید دلایل طلاق و شرایط توافق پیشنهادی مانند حضانت فرزند و حمایت مالی ذکر شود.

 

2- سپس دادگاه قاضی را برای رسیدگی به پرونده تعیین می کند. قاضی مدارک ارائه شده توسط هر دو طرف را بررسی می کند و در مورد طلاق تصمیم می گیرد.

 

در صورت وقوع طلاق، دادگاه حکم طلاق را صادر می کند. این حکم موجب فسخ نکاح و تعیین شرایط حل و فصل خواهد شد.

 

ذکر این نکته ضروری است که قوانین ایران ممکن است همچنان برای زوج ایرانی که در ایتالیا طلاق گرفته اند اعمال شود. برای مثال، ممکن است همچنان از زن خواسته شود که از شوهرش اطاعت کند و با او زندگی کند ؛ در این موارد نیاز به مشاوره با یک وکیل طلاق ایرانیان مقیم ایتالیا دارید.

 

اگر شما یک زوج ایرانی هستید که قصد طلاق در ایتالیا را دارید، برای درک حقوق و گزینه های خود، مشاوره حقوقی ضروری است. یک وکیل می تواند به شما در درک قوانین هر دو کشور کمک کند و در صورت لزوم می تواند از شما در دادگاه نمایندگی کند.

 

در اینجا موارد دیگری وجود دارد که باید در مورد طلاق ایرانیان در ایتالیا به خاطر بسپارید:

 

1- دوره انتظار: یک دوره انتظار اجباری شش ماهه قبل از صدور طلاق در ایتالیا وجود دارد. این دوره انتظار به این منظور طراحی شده است که به زوج زمان بدهد تا در تصمیم خود تجدید نظر کنند و سعی کنند آشتی کنند.
2- هزینه: هزینه طلاق در ایتالیا بسته به پیچیدگی پرونده می تواند متفاوت باشد. با این حال، به طور کلی هزینه کمتری نسبت به طلاق در ایران دارد.
3- به رسمیت شناختن طلاق های خارجی: دادگاه های ایتالیا طلاق خارجی را در صورتی به رسمیت می شناسند که طبق قوانین کشوری که در آن صادر شده باشد، صادر شده باشد. با این حال، استثناهایی برای این قاعده وجود دارد. به عنوان مثال، طلاق خارجی در صورتی که از طریق کلاهبرداری یا اجبار حاصل شده باشد، قابل تشخیص نیست.
اگر شما یک زوج ایرانی هستید که قصد طلاق را دارید، مهم است که با یک وکیل مجرب خانواده صحبت کنید تا در مورد گزینه های خود صحبت کنید. یک وکیل می تواند به شما در درک قوانین هر دو کشور کمک کند و در صورت لزوم می تواند از شما در دادگاه نمایندگی کند.

 

طلاق ایرانیان مقیم در ایتالیا  و ثبت طلاق در ایران:

 

مطالب این صفحه:

1-طلاق توافقی چیست ؟ 

2-توافقنامه طلاق چیست ؟ 

3-چرا ثبت طلاق ضروری است ؟

4-نحوه طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور 

5-وکالت  طلاق میخکی چیست ؟

6-وکالت  طلاق ثنا چگونه است ؟

7-وکیل طلاق ایرانیان  مقیم ایتالیا 

8-خدمات دفتر وکیل دادنیک به ایرانیان مقیم ایتالیا 

 

ایرانیان در هر کجای دنیا از نظر اموری همچون ازدواج، طلاق ، انحصار وراثت و.... تابع قوانین کشور ایران هستند. بعبارت دیگر ، این امور اگر طبق قانون ایران ثبت نشود در ایران اعتبار ندارد.در این صفحه به بررسی طلاق توافقی ایرانیان در سراسر جهان بدون نیاز به حضور در ایران و چگونگی انجام آن از طریق سفارتخانه ها و کنسولگری های ایران می پردازیم .

 

طلاق توافقی چیست ؟

زمانی که زن و شوهر  قصد دارند با سازش از هم جدا شوند و هر دو راجع به مسائل مالی و غیر مالی ازدواج  از قبیل مهریه ، اجرت المثل ، جهیزیه ، حضانت فرزندان و سایر امور  به توافق رسیده اند نسبت به درخواست طلاق توافقی اقدام می کنند.

 

توافقنامه طلاق چیست ؟

زن و شوهر قبل از اقدام به طلاق ، کلیه توافقات خود را بطور کتبی نوشته و برای ارائه به دادگاه امضا می کنند. در صورتی که با وکیل اقدام نمایید تنظیم توافقنامه طبق شرایط قانونی توسط وکیل تنظیم و زن و شوهر امضا می کنند.

 این توافقنامه در جلسه دادگاه به قاضی پرونده اعلام و طبق این توافقنامه رای صادر می شود.

 

چرا ثبت طلاق ضروری هست ؟

همانطور که در بالا توضیح دادیم دولت ایران ، ایرانیان را در ‌امور طلاق ، ازدواج  و انحصار وراثت و ... تابع قانون خود می داند ، لذا تا زمانی که این امور طبق قانون کشور ایران ثبت نشوند معتبر نیستند.

فرض کنید زن و شوهری مقیم  کشور ایتالیا هستند و در دادگاه کشور ایتالیا طلاق می گیرند. در این صورت از نظر کشور ایتالیا طلاق آنها قطعی و ارتباط زن و شوهر قطع گردیده و نسبت به هم مسوولیتی  (جز آنچه در توافق نامه طلاق ایشان ذکر شده ) ندارند ولی این زوجین ، هنوز از نظر قانون ایران زن و شوهر هستند و تعهداتشان نسبت بهم باقی است.

لذا جهت بروز هر گونه مشکل قانونی ، حتما باید نسبت به ثبت طلاق  توافقی در ایران اقدام نمایند .

 

نحوه ثبت طلاق توافقی ایرانیان مقیم ایتالیا  :

در صورتیکه طرفین امکان حضور در ایران را ندارند باید به یک وکیل ایرانیان خارج از کشور، با تخصص در امور خانواده ، وکالت دهند تا نسبت به اخذ رای طلاق توافقی و ثبت آن اقدام نماید.

لازم به ذکر است که حتی اگر در کشور خارجی طلاق گرفته اند و در پروسه کنسولگری قصد انجام صیغه شرعی را دارند امکان تنفیذ رای طلاق در ایران بسیار کم است و بهتر است از طریق وکیل در ایران همان پروسه طلاق توافقی را طی نمایند.

 

وکالت طلاق میخکی چیست ؟

برحسب رویه ای که در حال حاضر (2023) در کنسولگری های ایران برقرار است هر گونه اعطای وکالت نامه از طریق سامانه میخک انجام می شود. بدین ترتیب شما می توانید  وارد سامانه میخک وزارت امور خارجه شوید و نسبت به ثبت وکالتنامه طلاق اقدام نمایید.این وکالت نامه را می توان یا به یکی از بستگان خود در ایران بدهید تا نسبت به اخذ وکیل  دادگستری و انجام پروسه طلاق توافقی اقدام کندیااینکه مستقیما به یک وکیل دادگستری وکالت دهید.

۱-با توجه به اینکه متن خود سامانه میخک مختصر و پر نقص است و قضات معمولا این متن را قبول نمی کنند بهتر است برای اعطای وکالت ، متن کامل را از وکیل خود اخذ نمایید.

۲-پس از ثبت وکالتنامه در سامانه میخک ، یکبار مراجعه حضوری به سفارت یا کنسولکری خواهید داشت .

کل این پروسه حداقل یک ماه و نیم  و حداکثر دو ماه بطول می انجامد.

وکالت طلاق ثنا چیست ؟ 

 در حال حاضر ارائه کلیه خدمات حقوقی و قضایی دادگاه های ایران از طریق سامانه ثنا ( خدمات ثبت نام الکترونیک قضایی )صورت می گیرد.

اگر شما در این سامانه ثبت نام کرده اید براحتی می توانید نسبت به انعقاد قرارداد الکترونیک قضایی با وکیل دادگستری در این سامانه اقدام کنید.در این صورت می توانید در فاصله زمانی کوتاه تری امر طلاق توافقی را از طریق وکیل خود انجام دهید.

امکان ثبت نام در این سامانه برای ایرانیان از خارج از کشور هم فراهم شده است در صورت هر گونه مشکل در ثبت نام با ما تماس بگیرید تا راهنماییتان کنیم.

وکیل طلاق در ایتالیا

 وکیل طلاق ایرانیان مقیم  ایتالیا:

 وکیل ایرانیان مقیم ایتالیا ،با تخصص و مهارت کافی در انجام طلاق , یا طلاق توافقی و شناخت او نسبت به امور قانونی ایرانیان خارج از کشور بسیار بااهمیت است.

وکیل دادگستری لازم است از بدو کار ، نسبت به تنظیم دقیق وکالتنامه با موکل همراهی داشته  و توافقنامه طلاق را وفق خواسته زن و شوهر تنظیم و نسبت به اخذ رای و ثبت در دفتر خانه اقدام نماید .

خدمات دفتر وکالت وکیل دادنیک :

در صورتی که تصمیم به انجام و ثبت طلاق در ایران دارید  دفتر وکالت ما با 20 سال سابقه و تخصص در زمینه امور ایرانیان خارج از کشور، شما را یاری خواهد داد.

  • انجام کلیه مراحل طلاق بدون حضور زوجین توسط وکلای باسابقه دادگستری
  • انعقاد قرارداد وکالت با وکیل در سامانه میخک یا ثنای قوه قضاییه 
  • امکان مشاوره آنلاین واتس اپ،اسکایپ و فیس تایم
  • تشکیل گروه واتساپی ویژه موکل جهت گزارش هفتگی روند پرونده
  • تنظیم دقیق توافقنامه زوجین
  • جلوگیری از تضییع حق و ضرر به موکل
  • ثبت طلاق در دفترخانه ​​

 

۵
از ۵
۶۰۱ مشارکت کننده

نوشته های اخیر

تماس با ما

مشاوره در واتس آپ
تلفن دفتر 02122275911
تلفن دفتر 02126659984
تماس در واتساپ
تماس واتساپ