وکیل دادنیک​​​​​​​​​​​​​​
رتبه برتر ارائه خدمات حقوقی و بین المللی 

مشاوره آنلاین رایگان

وکیل طلاق ایرانیان مقیم در هلند | طلاق توافقی یا یکطرفه

 وکیل طلاق توافقی ایرانیان مقیم هلند

طلاق در هلند

آرای وکیل دادنیک

وکیل طلاق ایرانیان مقیم  در هلند | طلاق توافقی یا یکطرفه 

 

مطالب این صفحه:

 

1- پروسه طلاق ایرانیان مقیم هلند

2- پروسه طلاق ایرانیان مقیم هلند در ایران

 

1- پروسه طلاق ایرانیان مقیم هلند:

قوانین ایران و هلند متفاوت است، بنابراین روند طلاق در هلند در صورتی که شهروند ایرانی هستید به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله محل ازدواج شما، محل زندگی فعلی و دلایلی که برای شما وجود دارد.

 

به طور کلی، اگر در ایران ازدواج کرده اید و هر دو هنوز در ایران زندگی می کنید، برای طلاق باید از طریق دادگاه ایران مراجعه کنید. با این حال، اگر در هلند زندگی می کنید، حتی اگر در ایران ازدواج کرده باشید، ممکن است بتوانید در سیستم دادگاه هلند درخواست طلاق بدهید.

 

برای درخواست طلاق در هلند، باید وکیلی را استخدام کنید که با قوانین خانواده هلند آشنا باشد. وکیل به شما کمک می کند تا مدارک لازم را جمع آوری کنید و مدارک را به دادگاه تحویل دهید. روند طلاق در هلند به طور معمول حدود 6 تا 8 ماه طول می کشد.

 

دلایل طلاق در هلند با دلایل طلاق در ایران متفاوت است. در هلند، اگر ازدواج شما به طور غیرقابل جبرانی از هم پاشیده باشد، می توانید طلاق بگیرید. این بدان معناست که امیدی به نجات ازدواج نیست. برخی از عواملی که دادگاه هنگام تعیین اینکه آیا ازدواج به طور غیرقابل جبرانی از هم پاشیده است، در نظر می گیرد عبارتند از:

 

1- این که آیا شما و همسرتان حداقل یک سال جدا از هم زندگی کرده اید.

2- این که آیا نتوانسته اید اختلافات خود را آشتی دهید.

3- این که آیا خطر خشونت یا سوء استفاده در ازدواج وجود دارد.

 

اگر بتوانید در هلند طلاق بگیرید، دادگاه در مورد تقسیم دارایی، نفقه و حضانت فرزند تصمیم می گیرد. همچنین دادگاه در مورد اینکه آیا شما نیاز به پرداخت مهریه به همسرتان دارید یا خیر که مبلغی است که در زمان عقد از طرف زوج به زوجه پرداخت می شود، تصمیم می گیرد.

اگر یک شهروند ایرانی هستید که در حال بررسی طلاق در هلند هستید، مهم است که با یک وکیل صحبت کنید که می تواند به شما کمک کند تا گزینه های خود را درک کنید و روند قانونی را طی کنید.

 

در اینجا موارد دیگری وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

 

اگر فرزند دارید، دادگاه باید در مورد ترتیب حضانت تصمیم بگیرد. این می تواند یک فرآیند پیچیده و احساسی باشد، بنابراین دریافت مشاوره حقوقی مهم است.
اگر توانایی پرداخت وکیل را ندارید، ممکن است بتوانید از دولت کمک حقوقی دریافت کنید.
روند طلاق می تواند استرس زا و زمان بر باشد، اما مهم است که به یاد داشته باشید که شما تنها نیستید. افرادی هستند که می توانند در این فرآیند به شما کمک کنند.

 

2- پروسه طلاق ایرانیان مقیم هلند در ایران:

 

مطالب این قسمت:

1-طلاق توافقی چیست ؟ 

2-توافقنامه طلاق چیست ؟ 

3-چرا ثبت طلاق ضروری است ؟

4-نحوه طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور 

5-وکالت  طلاق میخکی چیست ؟

6-وکالت  طلاق ثنا چگونه است ؟

7-وکیل طلاق ایرانیان مقیم هلند 

8-خدمات دفتر وکیل دادنیک به ایرانیان مقیم هلند  

 

ایرانیان در هر کجای دنیا از نظر اموری همچون ازدواج، طلاق ، انحصار وراثت و.... تابع قوانین کشور ایران هستند. بعبارت دیگر ، این امور اگر طبق قانون ایران ثبت نشود در ایران اعتبار ندارد.در این صفحه به بررسی طلاق توافقی ایرانیان در سراسر جهان بدون نیاز به حضور در ایران و چگونگی انجام آن از طریق سفارتخانه ها و کنسولگری های ایران می پردازیم .

 

1-طلاق توافقی چیست ؟

زمانی که زن و شوهر  قصد دارند با سازش از هم جدا شوند و هر دو راجع به مسائل مالی و غیر مالی ازدواج  از قبیل مهریه ، اجرت المثل ، جهیزیه ، حضانت فرزندان و سایر امور  به توافق رسیده اند نسبت به درخواست طلاق توافقی اقدام می کنند.

 

2-توافقنامه طلاق چیست ؟

زن و شوهر قبل از اقدام به طلاق ، کلیه توافقات خود را بطور کتبی نوشته و برای ارائه به دادگاه امضا می کنند. در صورتی که با وکیل اقدام نمایید تنظیم توافقنامه طبق شرایط قانونی توسط وکیل تنظیم و زن و شوهر امضا می کنند.

 این توافقنامه در جلسه دادگاه به قاضی پرونده اعلام و طبق این توافقنامه رای صادر می شود.

 

3-چرا ثبت طلاق ضروری هست ؟

همانطور که در بالا توضیح دادیم دولت ایران ، ایرانیان را در ‌امور طلاق ، ازدواج  و انحصار وراثت و ... تابع قانون خود می داند ، لذا تا زمانی که این امور طبق قانون کشور ایران ثبت نشوند معتبر نیستند.

فرض کنید زن و شوهری مقیم  کشور هلند هستند و در دادگاه کشور هلند طلاق می گیرند. در این صورت از نظر کشور هلند  طلاق آنها قطعی و ارتباط زن و شوهر قطع گردیده و نسبت به هم مسوولیتی  (جز آنچه در توافق نامه طلاق ایشان ذکر شده ) ندارند ولی این زوجین ، هنوز از نظر قانون ایران زن و شوهر هستند و تعهداتشان نسبت بهم باقی است.

لذا جهت بروز هر گونه مشکل قانونی ، حتما باید نسبت به ثبت طلاق  توافقی در ایران اقدام نمایند .

 

4-نحوه ثبت طلاق توافقی ایرانیان مقیم هلند :

در صورتیکه طرفین امکان حضور در ایران را ندارند باید به یک وکیل دادگستری با تخصص در امور  طلاق خانواده ، وکالت دهند تا نسبت به اخذ رای طلاق توافقی و ثبت آن اقدام نماید.

لازم به ذکر است که حتی اگر در کشور خارجی طلاق گرفته اند و در پروسه کنسولگری قصد انجام صیغه شرعی را دارند امکان تنفیذ رای طلاق در ایران بسیار کم است و بهتر است از طریق وکیل در ایران همان پروسه طلاق توافقی را طی نمایند.

 

5-وکالت طلاق میخکی چیست ؟

برحسب رویه ای که در حال حاضر 2024 در کنسولگری های ایران برقرار است هر گونه اعطای وکالت نامه از طریق سامانه میخک انجام می شود. بدین ترتیب شما می توانید  وارد سامانه میخک وزارت امور خارجه شوید و نسبت به ثبت وکالتنامه طلاق اقدام نمایید.این وکالت نامه را می توان یا به یکی از بستگان خود در ایران بدهید تا نسبت به اخذ وکیل  دادگستری و انجام پروسه طلاق توافقی اقدام کند.

 

یا اینکه مستقیما به یک وکیل دادگستری وکالت دهید.

۱-با توجه به اینکه متن خود سامانه میخک مختصر و پر نقص است و قضات معمولا این متن را قبول نمی کنند بهتر است برای اعطای وکالت ، متن کامل را از وکیل خود اخذ نمایید.

۲-پس از ثبت وکالتنامه در سامانه میخک ، یکبار مراجعه حضوری به سفارت یا کنسولکری خواهید داشت .

کل این پروسه حداقل یک ماه و نیم  و حداکثر دو ماه و نیم  بطول می انجامد.

سامانه میخک

6-وکالت طلاق ثنا چیست ؟ 

 در حال حاضر ارائه کلیه خدمات حقوقی و قضایی دادگاه های ایران از طریق سامانه ثنا ( خدمات ثبت نام الکترونیک قضایی )صورت می گیرد.

اگر شما در این سامانه ثبت نام کرده اید براحتی می توانید نسبت به انعقاد قرارداد الکترونیک قضایی با وکیل دادگستری در این سامانه اقدام کنید.

در این صورت می توانید در فاصله زمانی کوتاهی امر طلاق توافقی را از طریق وکیل خود انجام دهید.

امکان ثبت نام در این سامانه برای ایرانیان از خارج از کشور هم فراهم شده است در صورت هر گونه مشکل در ثبت نام با ما تماس بگیرید تا راهنماییتان کنیم.

 

7- وکیل طلاق ایرانیان مقیم هلند:

هر چند پروسه طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور با داخل کشور فرقی ندارد ولی انتخاب یک وکیل خانواده با تخصص و مهارت کافی در انجام طلاق توافقی و شناخت او نسبت به امور قانونی ایرانیان خارج از کشور بسیار بااهمیت است.

وکیل دادگستری لازم است از بدو کار ، نسبت به تنظیم دقیق وکالتنامه با موکل همراهی داشته  و توافقنامه طلاق را وفق خواسته زن و شوهر تنظیم و نسبت به اخذ رای و ثبت در دفتر خانه اقدام نماید .

8-خدمات دفتر وکالت وکیل دادنیک :

در صورتی که تصمیم به انجام و ثبت طلاق در ایران دارید  دفتر وکالت ما با سابقه و تخصص در زمینه امور ایرانیان خارج از کشور، شما را یاری خواهد داد.

 • انجام کلیه مراحل طلاق بدون حضور زوجین توسط وکلای باسابقه دادگستری
 • انعقاد قرارداد وکالت با وکیل در سامانه میخک یا ثنای قوه قضاییه 
 • امکان مشاوره آنلاین واتس اپ،اسکایپ و فیس تایم
 • تشکیل گروه واتساپی ویژه موکل جهت گزارش هفتگی روند پرونده
 • تنظیم دقیق توافقنامه زوجین
 • جلوگیری از تضییع حق و ضرر به موکل
 • ثبت طلاق در دفترخانه ​​

 

بیشتر بدانید و بخوانید:

چگونه در سامانه ثنا ثبت نام کنیم؟

سامانه میخک چیست؟

وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور

۵
از ۵
۷۱۹ مشارکت کننده
رضا بیرانوند گفت:
با سلام.. با چند وکیل مختلف در ایران مشاوره کردم.. ولی متاسفانه به امور ایرانیان خارج از کشور آشنایی نداشتند. وکلای دادنیک با زبان ساده مراحل کار من را توضیح دادنند و اعتماد من را جلب کردنند..
  وکیل دادنیک گفت:
  با تشکر از شما جناب بیرانوند.. باعث افنتخار ماست که اعتماد شما را داریم
زاهدی گفت:
با سلام.. از ادب و اعتماد به شما بسیار خوشحال هستم.. خیلی سخت می شود این روزها وکیلی مورد اعتماد در ایران پیدا کرد.
  وکیل دادنیک گفت:
  با درود به شما جناب زاهدی. باعث افتخار ماست.
سیما کمال وند گفت:
با تشکر از وکلای دادنیک .. در پاسخ گویی سریع و دقیق .. کار پرونده من خیلی زود انجام شد..
  وکیل دانیک گفت:
  با سالام خانم کمال وند.. خوشحال هستیم توانستیم در اسرع وقت کار پرونده شما را انجام دهیم..
مسعود شکرآبی گفت:
سالها است در هلند زندگی می کنم.. و نمی دانستم. چگونه کار طلاق خود را در ایران انجام بدهم .. با تشکر از وکیل دانیک .. با ربان ساده توضیح می دهند و با صبر وحوصله به تمام سولات من پاسخ دادند. پروسخ خوبی بودد شگر خدا بخوبی انجام شد
  وکیل دادنیک گفت:
  با درود جناب شکر آبی.. بیشتر تمرکز وکلای ما ,,برای ایرانیان خارج از کشور ساده کرده موضوعات در ایران است.
طباطبایی گفت:
خیلی خوشحال هستم.. توانستم وکیل دادنیک را پیدا کنم.. با صداقت کامل همه سولات من را پاسخ دادنند. قابل اعتماد..
  وکیل دادنیک گفت:
  با درود و سلام جناب طباطبایی و خوشحال هستیم توانستیم اعتماد شما را جلب کنیم ..
سپبده ساغری گفت:
با سلام و تشکر از تیم وکلای دادنیک طلاق توافقی من در هلند و ایران به راحتی انجام شد..
وکیل دادنیک گفت:
با تشکر از کامنت خوب شما سرکار خانم ساغری.. امیدواریم بتوانیم در دیگر امور جقوقی شما را یاری بدهیم.. انجام طلاق توافقی در هلند تخصص تیم وکلای دادنیک می باشد..
ثریا ثابتی گفت:
با تشکر از وکیل دادنیک// در پاسخ گویی سریع شما و اطلاع رسانی از روند پرورنده طلاق من بسیار ممنون هستم ..
شیرین گفت:
سلام به غربت نشینان
سلام به گروه وکیل دادنیک
من سالهای زیادی است مقیم Rotterdam هلند هستم یک جلسه تصویری با وکیل داشتم و بعد رفتم به کنسولگری در لاهه و نهایتا کار طلاق توافقی در تهران را 3 هفته انجام دادن در مقایسه با هلند که طولانیه و گرونه خوب ایران هنوزم عالیه smile
شایان گفت:
من در آمستردام زندگی می کنم.. یکی از دوستانم معرفی کرد. خیلی وفت شناس و با دقت کار طلاق توافقی من در تهران انجام شد.ضمنا سامانه میخک هم انجام دادن اون کلافه می کنه البته برای سامانه میخک کمی شارژ کردن
arab گفت:
امید از Amsterdam
کوتاه ترین زمان طلاق در ایران چقدر هست ممنون میشم
  وکیل دادنیک گفت:
  با سلام
  لطفا جهت دریافت اطلاعات با کارشناس ما از واتساپ یا تلگرام تماس بگیرید با تشکر

نوشته های اخیر

تماس با ما

مشاوره در واتس آپ
تلفن دفتر 02122275911
تلفن دفتر 02126659984
تماس در واتساپ
تماس واتساپ