وکیل دادنیک​​​​​​​​​​​​​​
خدمات نوین حقوقی

همه روزه حتی ایام تعطیل

بهترین وکیل طلاق توافقی

بهترین وکیل طلاق توافقی

 

 بهترین وکیل طلاق توافقی

 

بهترین وکیل طلاق توافقی  با دارا بودن از دانش قانون , تجربه , مهارت های ارتباطی و مهارت های محاکمه می تواند پرونده شما را در کوتاه ترین زمان به نتیجه برساند. 

 

بهترین وکیل طلاق توافقی دارای چند ویژگی خاص می باشد که عبارت است از صداقت , فداکاری , حرفه ای بودن و آشنا به جدیدترین قوانین و بخشنامه های طلاق توافقی در سال 1402

 

طلاق توافقی در قانون :

ساده ترین و کم دردسرترین نوع طلاق در قانون ما ، طلاق توافقی است .طلاق توافقی همان طلاق خلع و مبارات است که براساس آن زوجه به واسطه کراهت از زوج ،با بخشیدن جزیی یا تمام مهریه خود ،طلاق می گیرد.در طلاق توافقی ،زن و شوهر در مورد نحوه بذل یا پرداخت مهریه ،وضعیت حضانت ، ملاقات و نفقه فرزندان،وضعیت جهیزیه ، نفقه گذشته و ایام عده و اجرت المثل  توافق خود را مکتوب به دادگاه ارائه می نمایند و دادگاه بر مبنای این توافقنامه رای می دهد.

مراحل و مدت زمان طلاق توافقی :

در صورتی که زوجین متقاضی انجام طلاق توافقی  بدون وکیل باشند ابتدا باید بشرح ذیل اقدام نمایند:

1_درسایت تصمیم ثبت نام می کنید تا وقت مشاوره مشخص بشود.( با توجه به کثرت مراجعین مدت زمانی در نوبت هستید

2_پنج جلسه مشاوره اجباری گذاشته می شود که هر دونفر باید شرکت کنند.مدت زمان بسته به شلوغی مراکز مشاوره بین 5 هفته تا دو سه ماه متغیر است و هزینه حدودا جلسه ای 100 هزار تومان برآورد می شود.

3_وظیفه مشاور ،ایجاد صلح و سازش هست .در نهایت اگر صلح نشد ،نامه عدم انصراف از طلاق صادر میشود

5_از دفتر خدمات قضایی دادخواست طلاق توافقی داده شده و برای زوجین جلسه دادگاه تعیین میشود.

6_در دادگاه تمام توافقات از جمله مهریه و حضانت و....صورتجلسه میگردد.

7_بعد از گذشت مدت اعتراض حکم دادگاه قطعی می شود .

8_درنهایت سه ماه از تاریخ صدور حکم زوجین فرصت دارند با مراجعه به دفاتر طلاق صیغه طلاق را جاری نموده و ثبت نمایند.

 مدارک مورد نیاز برای طلاق توافقی :

 • 1- شناسنامه زوجین
 • 2- کارت ملی زوجین
 • 3- اصل یا رونوشت سند ازدواج 
 • 3- توافقنامه کتبی زوجین 

 

مزایای حضور وکیل در طلاق توافقی :

اگر زوجین ،برای انجام طلاق توافقی تصمیم به گرفتن وکیل دادگستری بگیرند ،با توجه به تغییر شرایط طلاق توافقی از آذر ماه سال ۱۳۹۷ تاکنون (1402)،نیازی به حضور زوجین در هیچ کدام از مراحل نیست .

رویه در دفتر وکالت وکیل دادنیک با دو دهه سابقه در زمینه طلاق  به این نحو است که ابتدا در جلسه حضوری یا غیر حضوری توافقات زن و شوهر از آنها پرسیده شده و سپس صورتجلسه و به امضای ایشان می رسد.در ادامه به وکالت از زوجین ، رای دادگاه طبق توافقات از دادگاه خانواده اخذ می گردد و در صورت تمایل زوجین توسط وکیل در دفترخانه طلاق ثبت می گردد.مدت زمان انجام طلاق توافقی توسط ما برحسب تجربه و رویه جاری دادگاه ها،در حدود زمانی 20الی35 روز کاری صورت می گیرد.

شایان ذکر است که چنانچه زوجین یا یکی از آنها در شهرستان یا خارج از ایران مقیم باشند و امکان حضور فیزیکی در دفتر وکالت وکیل دادنیک را نداشته باشند با توجه به الکترونیک شدن وکالت در سامانه ثنا قوه قضاییه، می توانند از طریق اینترنتی ( واتساپ ،فیس تایم و ...) با وکیل خود مستقیما تماس تصویری برقرار نموده و وکالت ایشان از طریق درخواست وکیل و تایید موکل در سامانه ثنا قوه قضاییه انجام می شود.

تماس در واتس آپ

   

   هزینه طلاق توافقی چقدر است ؟

  هزینه های طلاق توافقی بطور معمول شامل مواردی نظیر هزینه ثبت دادخواست طلاق توافقی،مشاوره بهزیستی ،هزینه ثبت طلاق در محضر و حق الوکاله وکیل می باشد.

   ضمنا در صورتی که قصد انتخاب وکیل طلاق توافقی را دارید توجه داشته باشید که اصولا انجام هر پرونده توسط وکیل در دادگاه های ایران مستلزم صرف هزینه دادرسی،ابطال تمبر وکالت ،هزینه مالیات ،هزینه جلسات مشاوره یا داوری و کارشناسی و،،،،است که نهایتا هزینه انجام پرونده را تعیین می کند. در ثانی ،تبحر و مهارت و سابقه کاری وکیل و وقت و زمانی که صرف پرونده شما می کند نیز در خور توجه است. بنابراین در سپردن پرونده به وکیل باید تمامی این فاکتورها را در نظر بگیرید تا انتخابی مطمئن و درست داشته باشید و از سپردن پرونده به افراد نامعتبر با وعده های شیاد گونه و به صرف پایین بودن هزینه ،خودداری کنید تا متحمل مشکلات قانونی، حقوقی و مالی در آینده نشوید.

   

   عدم حضور زوجین در دفترخانه :

  در این صورت چون طلاق توافقی است متاسفانه گواهی صادره از درجه اعتبار ساقط و کلیه توافقاتی که بر مبنای آن صادر شده باطل است.بهتراست که صفر تا صد کار توسط وکیل دو طرف با اختیارات کامل انجام شود و ثبت طلاق پس از صدور دادنامه طلاق توافقی،در دفتر ثبت ازدواج صورت پذیرد.

   

   بهترین وکیل طلاق توافقی کیست ؟

  در تمام مراحل طلاق توافقی در صورت داشتن وکیل طلاق ،نیازی به حضور شما نیست و تمام مراحل مورد نیاز بوسیله وکیل دادگستری انجام می شود.حتی مرحله ثبت طلاق در دفترخانه نیز می تواند توسط وکیل ،بدون حضور زوجین صورت گیرد.

  نکته مهم اینکه توافقنامه ای که باید به دادگاه ارائه شود توسط وکیل با دقت و حساسیت و بر مبنای کلیه توافقات زوجین نگارش می گردد تا در آینده مشکلی از باب مسائل حقوقی برای زوجین پیش نیاید و پس از ثبت گواهی در دفتر خانه ،خاطر زوجین آسوده خواهد بود که طرف مقابل تحت هیچ شرایط و دلیلی ، نمی تواند حرف و تعهدش را پس بگیرد.بنابراین تجربه ، سابقه و تخصص وکیل در انجام کار نقش بسیار مهمی را ایفا میکند.

   

  گواهی بکارت و آزمایش عدم بارداری در طلاق توافقی 

  از دیگر مدارکی که به دادگاه ارائه می گردد گواهی عدم بارداری زوجه است که دادگاه نامه ای برای انجام آزمایش و صدور گواهی عدم بارداری به زوجه می دهد تا انجام دهد،البته برحسب رویه گواهی عدم بارداری برای بانوان بالای 50 سال نیاز به گواهی عدم بارداری نمی باشد.

  در شرایطی که زوجه ادعای باکره بودن دارد ، طبق رویه در حال حاضر شعب دادگاه های خانواده ،از طرف دادگاه به پزشکی قانونی ارجاع می شود که پس از انجام تست بکارت و صحت آن،گواهی بکارت زوجه در دادنامه طلاق درج می گردد.پس از ثبت طلاق توافقی در دفترخانه ، خانم باکره و همچنین آقا ،هر دو می توانندطبق ماده 33 ثبت احوال نام همسر را از شناسنامه حذف نمایند.

   

   طلاق توافقی با حق طلاق زوجه 

  اگر خانم از همسرش وکالت در طلاق گرفته باشد و این وکالتنامه در دفتر اسناد رسمی بصورت کامل و صحیح تنظیم شده باشد پروسه انجام طلاق بصورت طلاق توافقی در مدت زمان کوتاه قابل انجام است.لازم به ذکر است که برای انجام این پروسه حضور وکیل دادگستری الزامی است و توصیه می شود که قبل از تنظیم وکالتنامه طلاق یا همان حق طلاق حتما از یک وکیل متخصص خانواده کمک بگیرید ،چرا که ،وکالتنامه ای که بصورت ناقص و ناصحیح تنظیم شده باشد عملا در دادگاه ها قابلیت اجرا ندارد. در این وکالتنامه باید عبارتهایی همچون بذل و قبول بذل،اسقاط حق تجدید نظرخواهی و فرجام خواهی و وضعیت حضانت فرزندان و ... حتما قید شود.در صورتیکه تجدید نظر خواهی و فرجام خواهی قید نشود به مدت زمان انجام طلاق 44 روز اضافه می شود تا رای قطعی شود.

   

  آیا زن در طلاق توافقی می تواند مهریه بگیرد؟

  همانطور که قبلا گفتیم طلاق توافقی به طلاقی گفته می شود که برپایه رضایت و توافق دو طرف انجام می شود و هر گونه توافق در مورد حقوق مالی از جمله مهریه ،نفقه و ..... از وجاهت قانونی برخوردار است .لذا زن و شوهر می توانند در زمینه پرداخت یا عدم پرداخت مهریه با هم توافق کنند و عدم بخشش مهریه برای طلاق توافقی مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

  همچنین در موردی که خانم وکالت در طلاق دارد ،نکته ی بسیار مهم برای انجام آن ،حدود اختیاراتی است که در وکالتنامه طلاق مرد به زن می هد. بنابراین خانم میتواند طبق اختیاری که در وکالتنامه طلاق به او داده شده کل یا قسمتی از مهریه را بگیرد یا ببخشد.همچنین در صورتیکه طبق وکالتنامه طلاق ،زوجه مخیر در اخذ مهریه شده باشد، وی می تواند مطالبه مهریه را به بعد از طلاق موکول نماید.

   

  حضانت فرزندان در طلاق توافقی با کیست؟

  زن و شوهر باید در خصوص اینکه بعد از طلاق فرزندان با چه کدامیک از آنها زندگی کنند با هم به توافق برسند.همچنین باید تعیین کنند که پرداخت نفقه عهده چه کسی است.با وجود اینکه طبق قانون پرداخت نفقه فرزند بر  عهده پدر است ولی زوجین می توانند خلاف آن را هم توافق کنند.همچنین باید در خصوص ملاقات فرزند هم با یکدیگر توافق کنند که چه روزها و ساعتهایی را برای طرفی که حضانت ندارد مشخص کرده اند.

   

   

  بیشتر بخوانید و بدانید:

  مراحل طلاق توافقی در سال 1401 

  بخشنامه جدید طلاق توافقی

   

  ۵
  از ۵
  ۷۱۹ مشارکت کننده
  کیوان گفت:
  سلام خانمم مهریه را در دفتر خانه بخشیده میشه طلاق توافقی بگیریم با همین سند ؟
   مدیریت گفت:
   با سلام و درود
   بله می تونید
  اقا گفت:

  ممنون میشم پاسخ بدید که جهیزیه قبل طلاق توافقی باید تحویل همسرم بدم یا بعدش ؟
   مدیریت گفت:
   در طلاق توافقی شما و همسرتون در مورد زمان بردن جهیزیه توافق میکنید.
  سپینود گفت:
  سلام
  اگر خانمی به جای مهریه ملکی از اقا بگیره که هنوز سند رسمی نداره میشه برای طلاق توافقی هم‌ون رو اعلام کننن ؟
   مدیریت گفت:
   بله امکانش وجود داره
  کیانی گفت:
  من وکالت طلاق گرفتم ولی دادگاه قبول نکرد کاش دفترخونه ها متن رو درست بنویسن اینهمه پول دفترخونه دادم اخرش هیچی
  فرخی گفت:
  اگر اقا رفته باشه و نباشه میشه طلاق گرفت ؟
   مدیریت گفت:
   دقیق متوجه منظورتان نشدیم ...اگر خانم هستید با دلایل میتوانید نسبت به طلاق اقدام کتید
  سهرابی گفت:
  سلام زنم ترک خونه کرده بعد رفته شکایت مهریه کرده الان برای من یه برگه اومده که از شما برای خسارت دادرسی شکایت شده البته منم تمکین دادم. ممنون میشم بگید این شکایت خسارت دادرسی چیه ؟ بنده سهرابی هستم
  شقایق گفت:
  بسیار خوب
  احدی گفت:
  بسیار ممنون
  دادثنا گفت:
  مطالب بسیار مفیدی در خصوص طلاق توافقی ارائه کرده بودین ممنون از سایت خوبتون
  شهرام مجد گفت:
  با تشکر از تیم وکیل دادنیک .. طلاق توافقی من در تهران در سریعترین زمان انجام گرفت.. بسیار دقیق .. .و منظم
   وکیل دادنیک گفت:
   با درود .. جناب مجد با تشکر از کامنت شما.. اعتماد شما سرمایه ماست در وکیل دادنیک امیدوار هستیم. در آینده اگر در امور حقوقی مشکلی داشتید در خدمت باشیم..
  محمد فرخ منش گفت:
  بعد از کلی تحقیق و مشاوره .. دفتر شما با صداقت به تمامی سوالات من و مراحل طلاق توافقی در تهران جواب داد .. از اینکه پرونده خود را به شما سپردم بسیار خرسند هستم..
   وکیل دادنیک گفت:
   با درود.. و تشکر از کامنت شما .. جناب فرخ منش دفتر ما افتخار می کند .. موکلین ما در کمال رضایت پرونده خود را به ما می سپارنند.. .. اعتماد شما سرمایه ماست..

  نوشته های اخیر

  دسته بندی ها

  راههای تماس با گروه دادنیک
  تلفن
  واتس آپ

  ​سلام وقت بخیر ؛ 
  اگر نیاز به کمک دارید با ما تماس بگیرید​​​​​​​