وکیل دادنیک​​​​​​​​​​​​​​
خدمات نوین حقوقی

همه روزه حتی ایام تعطیل

وکیل طلاق ایرانیان مقیم در امارات | طلاق توافقی یا یکطرفه | طبق قوانین سال 2023

وکیل طلاق ایرانیان مقیم امارات

طلاق در امارات

آرای وکیل دادنیک

وکیل طلاق ایرانیان مقیم  امارات ؛ طلاق توافقی ؛ طلاق یکطرفه  

 

 

روند طلاق در امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) برای یک زوج ایرانی مشابه روند هر زوج دیگری است. با این حال، ملاحظات خاصی وجود دارد که زوج های ایرانی باید در نظر داشته باشند.

 

1-سیستم دادگاه: امارات متحده عربی دارای یک سیستم دادگاه دوگانه است که دادگاه های شرعی به امور شخصی مسلمانان رسیدگی می کنند و دادگاه های مدنی به امور احوال شخصیه برای غیر مسلمانان رسیدگی می کنند. زوج های ایرانی مسلمان محسوب می شوند، بنابراین طلاق آنها توسط دادگاه شرعی رسیدگی می شود.


2-دلایل طلاق: دلایل طلاق در امارات برای همه زوج ها بدون توجه به ملیتشان یکسان است. این زمینه ها عبارتند از:

1- شکست غیرقابل جبران ازدواج

2- جرم زناشویی، مانند زنا، دو همسری، آزار جسمی یا عاطفی، یا ترک خدمت

3- ناتوانی ذهنی

4-- گرویدن به دین دیگر

 

3- حضانت فرزند: به طور کلی، حضانت اولیه فرزندان به مادر واگذار می شود. با این حال، ممکن است به پدر حق ملاقات داده شود. دادگاه تعدادی از عوامل را در تعیین حضانت فرزند در نظر می گیرد، مانند خواسته های فرزندان، توانایی والدین در مراقبت از فرزندان، و ثبات محیط خانه والدین.


4- حمایت مالی: شوهر پس از طلاق مسئولیت حمایت مالی از همسر و فرزندان خود را بر عهده دارد. میزان حمایت توسط دادگاه تعیین خواهد شد.


توجه به این نکته ضروری است که امارات یک جامعه مردسالار است و حقوق زنان در پرونده های طلاق همیشه با حقوق مردان برابر نیست. به عنوان مثال، ممکن است شوهر بتواند بدون رضایت همسرش را به طور یک طرفه طلاق دهد، در حالی که زن ممکن است برای صدور حکم طلاق، ثابت کند که شوهرش مرتکب جرم زناشویی شده است.

اگر شما یک زوج ایرانی هستید که قصد طلاق در امارات متحده عربی را دارید، مهم است که برای درک حقوق و گزینه های خود به دنبال مشاوره حقوقی باشید.

 

روند طلاق  ایرانیان مقیم در امارات متحده عربی در ایران

مطالب این صفحه

1-طلاق توافقی چیست ؟ 

2-توافقنامه طلاق چیست ؟ 

3-چرا ثبت طلاق ضروری است ؟

4-نحوه طلاق توافقی ایرانیان مقیم امارات 

6-وکالت  طلاق ثنا چگونه است ؟

7-وکیل طلاق ایرانیان مقیم امارات متحد عربی  

8-خدمات دفتر وکیل دادنیک به ایرانیان مقیم امارات متحد عربی 

 

ایرانیان در هر کجای دنیا از نظر اموری همچون ازدواج، طلاق ، انحصار وراثت و.... تابع قوانین کشور ایران هستند. بعبارت دیگر ، این امور اگر طبق قانون ایران ثبت نشود در ایران اعتبار ندارد.در این صفحه به بررسی طلاق توافقی ایرانیان امارات بدون نیاز به حضور در ایران و چگونگی انجام آن از طریق سفارتخانه ها و کنسولگری های ایران می پردازیم .

 

1-طلاق توافقی چیست ؟

زمانی که زن و شوهر  قصد دارند با سازش از هم جدا شوند و هر دو راجع به مسائل مالی و غیر مالی ازدواج  از قبیل مهریه ، اجرت المثل ، جهیزیه ، حضانت فرزندان و سایر امور  به توافق رسیده اند نسبت به درخواست طلاق توافقی اقدام می کنند.

 

2-توافقنامه طلاق چیست ؟

زن و شوهر قبل از اقدام به طلاق ، کلیه توافقات خود را بطور کتبی نوشته و برای ارائه به دادگاه امضا می کنند. در صورتی که با وکیل اقدام نمایید تنظیم توافقنامه طبق شرایط قانونی توسط وکیل تنظیم و زن و شوهر امضا می کنند.

 این توافقنامه در جلسه دادگاه به قاضی پرونده اعلام و طبق این توافقنامه رای صادر می شود.

 

3-چرا ثبت طلاق ضروری هست ؟

همانطور که در بالا توضیح دادیم دولت ایران ، ایرانیان را در ‌امور طلاق ، ازدواج  و انحصار وراثت و ... تابع قانون خود می داند ، لذا تا زمانی که این امور طبق قانون کشور ایران ثبت نشوند معتبر نیستند.

فرض کنید زن و شوهری مقیم  کشور امارات هستند و در دادگاه کشور امارات طلاق می گیرند. در این صورت از نظر کشور امارات  طلاق آنها قطعی و ارتباط زن و شوهر قطع گردیده و نسبت به هم مسوولیتی  (جز آنچه در توافق نامه طلاق ایشان ذکر شده ) ندارند ولی این زوجین ، هنوز از نظر قانون ایران زن و شوهر هستند و تعهداتشان نسبت بهم باقی است.

لذا جهت بروز هر گونه مشکل قانونی ، حتما باید نسبت به ثبت طلاق  توافقی در ایران اقدام نمایند .

 

4- وکیل طلاق  ایرانیان مقیم امارت  و  نحوه ثبت طلاق توافقی ایرانیان مقیم امارات :

در صورتیکه طرفین امکان حضور در ایران را ندارند باید به یک وکیل دادگستری با تخصص در امور  طلاق خانواده ، وکالت دهند تا نسبت به اخذ رای طلاق توافقی و ثبت آن اقدام نماید.

لازم به ذکر است که حتی اگر در کشور خارجی طلاق گرفته اند و در پروسه کنسولگری قصد انجام صیغه شرعی را دارند امکان تنفیذ رای طلاق در ایران بسیار کم است و بهتر است از طریق وکیل در ایران همان پروسه طلاق توافقی را طی نمایند.

 

5-وکالت طلاق میخکی چیست ؟

برحسب رویه ای که در حال حاضر (2023) در کنسولگری های ایران برقرار است هر گونه اعطای وکالت نامه از طریق سامانه میخک انجام می شود. بدین ترتیب شما می توانید  وارد سامانه میخک وزارت امور خارجه شوید و نسبت به ثبت وکالتنامه طلاق اقدام نمایید.این وکالت نامه را می توان یا به یکی از بستگان خود در ایران بدهید تا نسبت به اخذ وکیل  دادگستری و انجام پروسه طلاق توافقی اقدام کند.

یا اینکه مستقیما به یک وکیل دادگستری وکالت دهید.

۱-با توجه به اینکه متن خود سامانه میخک مختصر و پر نقص است و قضات معمولا این متن را قبول نمی کنند بهتر است برای اعطای وکالت ، متن کامل را از وکیل خود اخذ نمایید.

 

۲-پس از ثبت وکالتنامه در سامانه میخک ، یکبار مراجعه حضوری با سفارت یا کنسولگری خواهید داشت .

کل این پروسه حداقل یک ماه و نیم  و حداکثر دو ماه و نیم  بطول می انجامد.

سامانه میجک

6-وکالت طلاق ثنا چیست ؟ 

 در حال حاضر ارائه کلیه خدمات حقوقی و قضایی دادگاه های ایران از طریق سامانه ثنا ( خدمات ثبت نام الکترونیک قضایی )صورت می گیرد.

اگر شما در این سامانه ثبت نام کرده اید براحتی می توانید نسبت به انعقاد قرارداد الکترونیک قضایی با وکیل دادگستری در این سامانه اقدام کنید.

در این صورت می توانید در فاصله زمانی کوتاهی امر طلاق توافقی را از طریق وکیل خود انجام دهید.

امکان ثبت نام در این سامانه برای ایرانیان از خارج از کشور هم فراهم شده است در صورت هر گونه مشکل در ثبت نام با ما تماس بگیرید تا راهنماییتان کنیم.

 

7- وکیل طلاق ایرانیان مقیم امارات:

هر چند پروسه طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور با داخل کشور فرقی ندارد ولی انتخاب یک وکیل خانواده با تخصص و مهارت کافی در انجام طلاق توافقی و شناخت او نسبت به امور قانونی ایرانیان خارج از کشور بسیار بااهمیت است.

وکیل دادگستری لازم است از بدو کار ، نسبت به تنظیم دقیق وکالتنامه با موکل همراهی داشته  و توافقنامه طلاق را وفق خواسته زن و شوهر تنظیم و نسبت به اخذ رای و ثبت در دفتر خانه اقدام نماید .

8-خدمات دفتر وکالت وکیل دادنیک :

در صورتی که تصمیم به انجام و ثبت طلاق در ایران دارید  دفتر وکالت ما با سابقه و تخصص در زمینه امور ایرانیان خارج از کشور، شما را یاری خواهد داد.

 • انجام کلیه مراحل طلاق بدون حضور زوجین توسط وکلای باسابقه دادگستری
 • انعقاد قرارداد وکالت با وکیل در سامانه میخک یا ثنای قوه قضاییه 
 • امکان مشاوره آنلاین واتس اپ،اسکایپ و فیس تایم
 • تشکیل گروه واتساپی ویژه موکل جهت گزارش هفتگی روند پرونده
 • تنظیم دقیق توافقنامه زوجین
 • جلوگیری از تضییع حق و ضرر به موکل
 • ثبت طلاق در دفترخانه ​​

 

بیشتر بدانید و بخوانید:

چگونه در سامانه ثنا ثبت نام کنیم؟

سامانه میخک چیست؟

وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور

۵
از ۵
۷۶۷ مشارکت کننده
روزبه گفت:
من مقیم امارات هستم.. چگونه می توانم جهت طلاق در امارات به شما وکالت بدهم؟
سلمان گفت:
آیا بهتر است برای طلاق ایرانی به ایران سفر کنم یا از امارات می توانم این کار را انجام دهم ؟
منصور گفت:
آبا می توانم از سند طلاق در امارت خود برای ایران استفاده کنم ؟
  مدیریت گفت:
  با سلام و عرض ادب
  جناب منصور موضوع بستگی به این دارد که این سند چه شرایط و محتوایی دارد و نوع طلاق یک طرفه یا توافقی بوده برای بررسی مدارک لطفا با ما تماس بگیرید.
جابر گفت:
با سلام جهت طلاق در امارات می توانم از شما استفاده کنم؟
  مدیریت گفت:
  با سلام
  جناب جابر دفتر در زمینه امور طلاق ایرانیان مقیم امارات فعال است جهت راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

راههای تماس با گروه دادنیک
تلفن
واتس آپ

​سلام وقت بخیر ؛ 
اگر نیاز به کمک دارید با ما تماس بگیرید​​​​​​​