وکیل دادنیک​​​​​​​​​​​​​​
خدمات نوین حقوقی

همه روزه حتی ایام تعطیل

هزینه ازدواج بین المللی در ترکیه

هزینه ازدواج بین المللی در ترکیه

هزینه ازدواج بین المللی در ترکیه 

 

 

هزینه ازدواج  بین المللی  در ترکیه 

 

هزینه ازدواج بین المللی در ترکیه  بسته به زمانی که شما در ترکیه حضور دارید ممکن است متفاوت باشد ولی میتوان گفت که این هزینه شامل ترجمه مدارک و انجام آزمایشات پزشکی و هزینه شهرداری و مترجم همراه است . با تماس با وکیل دادنیک در  استانبول ترکیه شما می توانید از آخرین هزینه های به روز شده اطلاع حاصل نمایید.

 

البته لازم به ذکر است که اگر هر دو تسلط کافی به زبان ترکی داشته باشید نیاز به مترجم همراه نخواهید داشت.

 

ازدواج در ترکیه امروزه یکی از موضوعات مورد علاقه توریست ها و اتباع کشورهای دیگر شده است.رشد روزافزون اتباع کشورهای مختلف در ترکیه و جذابیتهای این کشور برای توریستها  را میتوان از جمله دلایل تمایل زوجین به انجام ازدواج در ترکیه قلمداد کرد.

همچنین صلاحیت ترکیه برای ثبت ازدواج بین المللی که در سراسر دنیا معتبر است ، این کشور را برای انجام ثبت ازدواج بین المللی از سایر کشورهای آسیایی متمایز نموده است.در این مقاله کوشش کردیم شما را با جدیدترین قوانین 2023 ازدواج در ترکیه آشنا کنیم ،با ما همراه باشید.

 

ثبت ازدواج بین المللی در ترکیه :

ازدواج بعنوان یک پیوند فرهنگی ،زمانی معتبر شناخته خواهد شد که در چهارچوب قانون صورت گیرد،لذا بهره گیری از سازوکار حقوقی و قانونی برای به رسمیت شناختن حقوق افراد در حوزه ازدواج ضروری است . البته باید در نظر داشت که ثبت ازدواج در همه کشورها از جمله در ترکیه ، از قوانین و مقررات خاصی تبعیت می کند که تنها در صورت دارا بودن این شرایط زوجین می توانند در ترکیه این ازدواج را ثبت نمایند.

 

شرایط ازدواج در ترکیه چگونه است ؟

مطابق با کنوانسیون بین المللی احوال شخصیه و قانون کشور ترکیه زوجین برای ثبت ازدواج بین المللی باید حائز شرایط ذیل باشند:

  • سلامت و رشد ذهنی : زوجین باید توانایی ذهنی کافی برای تصمیم گیری راجع به ازدواج را داشته باشند ،لذا افراد محجور و یا کم توان ذهنی  صلاحیت انجام ازدواج در ترکیه را نخواهند داشت.
  • سن : زوجین باید به سن 18 سال تمام رسیده باشند در غیر این صورت امکان ثبت ازدواج وجود ندارد.
  • انجام آزمایشات سلامت پزشکی : برخی بیماریها ممکن است مانع انجام ازدواج بین الملل شود ،لذا انجام آزمایشات پزشکی در ترکیه جز شرایط و مدارک ضروری ازدواج به شمار می رود و انجام آنها برای زوجین اجباری است. این آزمایشات عبارتند از:تست ایدز،هپاتیت،هپاتیت سی،سیفلیس،کم خونی، آنالیز گروه خونی و ریه رادیوگرافی تشخیصی بیماری سل
  • مجرد بودن زوجین : برای انجام ازدواج بین المللی ،اخذ گواهی تجرد ضروری است . به عبارت دیگر زوجین باید این گواهی را از کشور متبوع یا سفارتخانه مستقر در کشور ترکیه تهیه نمایند تا ثابت کنند که منع قانونی برای ازدواج ندارند چرا که ، ازدواج اشخاص متاهل در ترکیه ممنوع می باشد.
  • داشتن اقامت یا  ویزای معتبر 
  • دیگر شرایط: ازدواج همجنسگرایان یا افراد هم خون درجه یک همچون ازدواج عمو با برادرزاده و.... در کشور ترکیه غیر قانونی است.

 

چه مدارکی برای ازدواج در ترکیه لازم است؟

1-  اصل پاسپورت و ترجمه رسمی آن در دفتر اسناد دولتی ترکیه 

2- گواهی تجرد اخذ شده از کشور متبوع زوجین (یا سفارت مستقر در ترکیه )

3- طلاقنامه در صورت سابقه ازدواج

4- انجام آزمایشات پزشکی در ترکیه 

 

ثبت ازدواج بین المللی  ترکیه در سال 2023

1-  تهیه مدارک مورد نیاز از جمله ترجمه و آپوستیل پاسپورتها و گواهی تجرد و انجام آزمایشات پزشکی 

2- مراجعه به شهرداری و ارائه مدارک و پرکردن فرم تقاضا 

3- و در صورت تایید شهرداری ،اخذ نوبت از شهرداری 

4- تعیین روز عقد و حضور در شهرداری بهمراه مترجم رسمی 

5- ثبت ازدواج و تحویل دفترچه ازدواج بین المللی

 

انجام ازدواج در ترکیه با وکیل دادنیک 

میتوان گفت که پروسه انجام ازدواج بین المللی در ترکیه برای خارجیان پروسه زمانبر و دشواری است . لذا زوجینی که این پروسه را بدون کمک از وکیل طی می نمایند ممکن است دچار مشکلات زیادی شده و ناچار شوند که مدت زمان طولانی تری برای انجام ازدواج در ترکیه بمانند که این مساله ،هزینه مالی زیادی را به آنها تحمیل خواهد کرد.لذا بهره گیری از وکیل پایه یک دادگستری  در این پروسه تصمیم هوشمندانه ای خواهد بود که به شما کمک خواهد کرد مراحل ازدواج را راحتتر و در مدت زمان بسیار کوتاه تری طی نمایید. گروه حقوقی وکیل دادنیک با تجربه و سابقه کافی در این امر  همراه شما خواهد بود. در صورت تمایل و برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

مدت زمان ثبت ازدواج بین الملل توسط وکیل دادنیک

صفر تا صد ثبت ازدواج بین الملل در 7 روز کاری و در صورت آماده بودن کلیه مدارک مورد نیاز توسط شما، ظرف 2روز کاری  انجام می شود. 

 

جهت مشاوره با کارشناسان ما  می توانید با شماره واتساپ دفتر وکیل دادنیک مستقر در تهران و استانبول تماس حاصل فرمایید و از روند و هزینه ثبت ازدواج بین الملل در سریعترین زمان ممکن مطلع گردید.

 

 شماره وکیل دادنیک در ترکیه        905313718430+

 مشاوره رایگان ازدواج بین الملل      91693261_021

 

 

۵
از ۵
۶۷ مشارکت کننده

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

راههای تماس با گروه دادنیک
تلفن
واتس آپ

​سلام وقت بخیر ؛ 
اگر نیاز به کمک دارید با ما تماس بگیرید​​​​​​​