وکیل دادنیک​​​​​​​​​​​​​​
خدمات نوین حقوقی

همه روزه حتی ایام تعطیل

وکیل طلاق ایرانیان مقیم در استرالیا | یکطرفه یا توافقی طبق قانون سال 2024

طلاق در استرالیا

طلاق در استرالیا

آرای وکیل دادیک

وکیل طلاق  ایرانیان مقیم در استرالیا; طلاق توافقی ; طلاق یکطرفه 

 

 وکیل طلاق ایرانیان مقیم استرالیا با   قریب به 20 سال سابقه و تخصص در زمینه امور ایرانیان خارج از کشور، شما را یاری خواهد داد.

 

مطالب این صفحه:

1- مراحل طلاق در استرالیا

2- مراحل طلاق ایرانیان مقیم در استرالیا در ایران برای یک زوج ایرانی

 

1- مراحل طلاق در استرالیا برای یک زوج ایرانی مشابه روند هر زوج دیگری است. با این حال، ملاحظات خاصی وجود دارد که زوج های ایرانی باید در نظر داشته باشند.

سیستم دادگاه: استرالیا یک سیستم دادگاه یکپارچه دارد و تمام پرونده های طلاق در دادگاه خانواده استرالیا رسیدگی می شود.

دلایل طلاق: دلایل طلاق در استرالیا برای همه زوج ها بدون توجه به ملیتشان یکسان است. این زمینه ها عبارتند از:

 

1- شکست غیرقابل جبران ازدواج

2- زنا

3- ظلم

4- فرار از خدمت برای مدت دو سال یا بیشتر

5- غفلت مداوم عمدی

6- ذهن خراب

7- ناتوانی در انجام وظایف ضروری ازدواج

 

حضانت کودک: در استرالیا، بهترین منافع کودک در همه امور مربوط به کودکان، از جمله حضانت کودک، مهم ترین نکته است. دادگاه تعدادی از عوامل را در تعیین حضانت فرزند در نظر می گیرد، مانند خواسته های فرزندان، توانایی والدین در مراقبت از فرزندان، و ثبات محیط خانه والدین.

حمایت مالی: در استرالیا، هر دو والدین موظفند پس از طلاق از فرزندان خود حمایت مالی کنند. میزان نفقه با توجه به نیاز فرزندان و توان مالی والدین توسط دادگاه تعیین می شود.

ذکر این نکته ضروری است که استرالیا یک کشور سکولار است و قوانین طلاق بر اساس قوانین شرعی نیست. این بدان معناست که زوج های ایرانی که در استرالیا طلاق گرفته اند، مشمول محدودیت هایی نخواهند بود که در ایران وجود دارد. به عنوان مثال، زن بدون رضایت شوهر می تواند طلاق بگیرد و از حقوق مالکیت و حمایت مالی برابر برخوردار شود.

اگر شما یک زوج ایرانی هستید که قصد طلاق در استرالیا را دارید، برای درک حقوق و گزینه های خود، مشاوره حقوقی ضروری است.

در اینجا موارد دیگری وجود دارد که باید در مورد طلاق در استرالیا در نظر داشته باشید:

 

دوره انتظار: یک سال انتظار اجباری قبل از صدور طلاق وجود دارد. این دوره انتظار به این منظور طراحی شده است که به زوج زمان بدهد تا در تصمیم خود تجدید نظر کنند و سعی کنند آشتی کنند.


هزینه: هزینه طلاق در استرالیا بسته به پیچیدگی پرونده می تواند متفاوت باشد. با این حال، به طور کلی فرآیندی پرهزینه تر از طلاق در ایران است.

 

به رسمیت شناختن طلاق های خارجی: دادگاه های استرالیا طلاق خارجی را در صورتی به رسمیت می شناسند که مطابق با قوانین کشوری که در آن اعطا شده باشد، صادر شده باشد. با این حال، استثناهایی برای این قاعده وجود دارد.

 

به عنوان مثال، طلاق خارجی در صورتی که از طریق کلاهبرداری یا اجبار حاصل شده باشد، قابل تشخیص نیست.
اگر شما یک زوج ایرانی هستید که قصد طلاق را دارید، مهم است که با یک وکیل مجرب خانواده صحبت کنید تا در مورد گزینه های خود صحبت کنید. یک وکیل می تواند به شما در درک قوانین طلاق در استرالیا کمک کند و در صورت لزوم می تواند شما را در دادگاه نمایندگی کند.

 

2- مراحل طلاق  ایرانیان مقیم در استرالیا در ایران برای یک زوج ایرانی

 

فهرست مطالب:

1-طلاق توافقی چیست ؟ 

2-توافقنامه طلاق چیست ؟ 

3-چرا ثبت طلاق ضروری است ؟

4-نحوه طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور 

5-وکالت  طلاق میخکی چیست ؟

6-وکالت  طلاق ثنا چگونه است ؟

7-وکیل طلاق ایرانیان مقیم استرالیا 

8-خدمات دفتر وکیل دادنیک به ایرانیان مقیم استرالیا 

9-طلاق استرالیایی و نحوه انجام آن

 

ایرانیان در هر کجای دنیا از نظر اموری همچون ازدواج، طلاق ، انحصار وراثت و.... تابع قوانین کشور ایران هستند. بعبارت دیگر ، این امور اگر طبق قانون ایران ثبت نشود در ایران اعتبار ندارد.در این صفحه به بررسی طلاق توافقی ایرانیان در استرالیا ، بدون نیاز به حضور در ایران و چگونگی انجام آن از طریق سفارتخانه ها و کنسولگری های ایران و وکیل ایرانیان خارج از کشور می پردازیم .

 

طلاق توافقی چیست ؟

زمانی که زن و شوهر  قصد دارند با سازش از هم جدا شوند و هر دو راجع به مسائل مالی و غیر مالی ازدواج  از قبیل مهریه ، اجرت المثل ، جهیزیه ، حضانت فرزندان و سایر امور  به توافق رسیده اند نسبت به درخواست طلاق توافقی اقدام می کنند.

 

توافقنامه طلاق چیست ؟

زن و شوهر قبل از اقدام به طلاق ، کلیه توافقات خود را بطور کتبی نوشته و برای ارائه به دادگاه امضا می کنند. در صورتی که با وکیل اقدام نمایید تنظیم توافقنامه طبق شرایط قانونی توسط وکیل تنظیم و زن و شوهر امضا می کنند.

 این توافقنامه در جلسه دادگاه به قاضی پرونده اعلام و طبق این توافقنامه رای صادر می شود.

 

چرا ثبت طلاق ضروری هست ؟

همانطور که در بالا توضیح دادیم دولت ایران ، ایرانیان را در ‌امور طلاق ، ازدواج  و انحصار وراثت و ... تابع قانون خود می داند ، لذا تا زمانی که این امور طبق قانون کشور ایران ثبت نشوند معتبر نیستند.

فرض کنید زن و شوهری مقیم کشور استرالیا هستند و در دادگاه کشور استرالیا طلاق می گیرند. در این صورت از نظر کشور استرالیا طلاق آنها قطعی و ارتباط زن و شوهر قطع گردیده و نسبت به هم مسوولیتی  (جز آنچه در توافق نامه طلاق ایشان ذکر شده ) ندارند ولی این زوجین ، هنوز از نظر قانون ایران زن و شوهر هستند و تعهداتشان نسبت بهم باقی است.

لذا جهت بروز هر گونه مشکل قانونی مثل ممنوع الخروجی ،ارث ،عدم اجازه ثبت ازدواج مجدد و یا عدم تمدید پاسپورت ، حتما باید نسبت به ثبت طلاق  توافقی در ایران اقدام نمایند .

 

نحوه ثبت طلاق توافقی ایرانیان مقیم استرالیا:

در صورتیکه طرفین امکان حضور در ایران را ندارند باید به یک وکیل دادگستری با تخصص در امور طلاق خانواده ، وکالت دهند تا نسبت به اخذ رای طلاق توافقی و ثبت آن اقدام نماید.

لازم به ذکر است که حتی اگر در کشور خارجی طلاق گرفته اند و در پروسه کنسولگری قصد انجام صیغه شرعی را دارند امکان تنفیذ رای طلاق در ایران بسیار کم است و بهتر است از طریق وکیل در ایران همان پروسه طلاق توافقی را طی نمایند.

 

وکالت طلاق میخکی چیست ؟

برحسب رویه ای که در حال حاضر (2023) در کنسولگری های ایران برقرار است هر گونه اعطای وکالت نامه از طریق سامانه میخک انجام می شود. بدین ترتیب شما می توانید وارد سامانه میخک وزارت امور خارجه شوید و نسبت به ثبت وکالتنامه طلاق اقدام نمایید.این وکالت نامه را می توان یا به یکی از بستگان خود در ایران بدهید تا نسبت به اخذ وکیل دادگستری و انجام پروسه طلاق توافقی اقدام کند.یا اینکه مستقیما به یک وکیل دادگستری وکالت دهید.

۱-با توجه به اینکه متن خود سامانه میخک مختصر و پر نقص است و قضات معمولا این متن را قبول نمی کنند بهتر است برای اعطای وکالت ، متن کامل را از وکیل خود اخذ نمایید.

۲-پس از ثبت وکالتنامه در سامانه میخک ، یکبار مراجعه حضوری به سفارت یا کنسولگری خواهید داشت .

کل این پروسه حداقل یک ماه و نیم  و حداکثر دو ماه بطول می انجامد.

سامانه میخک

وکالت طلاق ثنا چیست ؟ 

 در حال حاضر ارائه کلیه خدمات حقوقی و قضایی دادگاه های ایران از طریق سامانه ثنا ( خدمات ثبت نام الکترونیک قضایی)صورت می گیرد.

اگر شما در این سامانه ثبت نام کرده اید براحتی می توانید نسبت به انعقاد قرارداد الکترونیک قضایی با وکیل دادگستری در این سامانه اقدام کنید.در این صورت می توانید در فاصله زمانی کوتاهی امر طلاق توافقی را از طریق وکیل خود انجام دهید.

امکان ثبت نام در این سامانه برای ایرانیان از خارج از کشور هم فراهم شده است در صورت هر گونه مشکل در ثبت نام با ما تماس بگیرید تا راهنماییتان کنیم.

 

7- وکیل طلاق ایرانیان مقیم استرالیا:

هر چند پروسه طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور با داخل کشور فرقی ندارد ولی انتخاب وکیل طلاق ایرانی با تخصص و مهارت کافی در انجام طلاق توافقی و شناخت او نسبت به امور قانونی ایرانیان خارج از کشور بسیار بااهمیت است.

وکیل دادگستری لازم است از بدو کار ، نسبت به تنظیم دقیق وکالتنامه با موکل همراهی داشته  و توافقنامه طلاق را وفق خواسته زن و شوهر تنظیم و نسبت به اخذ رای و ثبت در دفتر خانه اقدام نماید .

خدمات دفتر وکالت وکیل دادنیک :

در صورتی که تصمیم به انجام و ثبت طلاق در ایران دارید  دفتر وکالت ما با  قریب به 20 سال سابقه و تخصص در زمینه امور ایرانیان خارج از کشور، شما را یاری خواهد داد.

 • انجام کلیه مراحل طلاق بدون حضور زوجین توسط وکلای باسابقه دادگستری
 • انعقاد قرارداد وکالت با وکیل در سامانه میخک یا ثنای قوه قضاییه 
 • امکان مشاوره آنلاین واتس اپ،اسکایپ و فیس تایم
 • تشکیل گروه واتساپی ویژه موکل جهت گزارش هفتگی روند پرونده
 • تنظیم دقیق توافقنامه زوجین
 • جلوگیری از تضییع حق و ضرر به موکل
 • ثبت طلاق در دفترخانه ​​

 

بیشتر بدانید و بخوانید:

چگونه در سامانه ثنا ثبت نام کنیم؟

سامانه میخک چیست؟

وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور

 

۵
از ۵
۸۲۸ مشارکت کننده
ندا زاهدی گفت:
با تشکر از تیم وکیل دادنیک .. با راهنمایی شما در سامانه میخک کارم در ایران انجام شد..
  وکیل دادنیک گفت:
  با تشکر از اعتماد شما خانم زاهدی.. انجام وظیفه بود..
سید عباس مولایی گفت:
بسیار وقت شناس .. مشاوره با شما عالی بود..
  وکیل دادنیک گفت:
  با درود .. جناب مولایی .. خوشحال هستیم توانستیم .. مورد تایید شما باشیم ..
ضیا سخایی گفت:
در مقایسه با مشاوره های دیگری که انجام دادم.. اعتماد و دادن وکالت به شما بهترین انتخاب من بود.. با تشکر از سرعت و پیگری پرونده من
  وکیل دادینک گفت:
  با تشکر از نظر شما.. جناب سخایی .. خوشحال هستیم تنوانستم.. شما را راهنمایی کنیم..
محمد رضا شاهسون گفت:
چون سالهای از ایران دور بودم خیلی سخت بود با وکیلی در ایران ارتباط و اعتماد پیدا کنم.. بسیار ی از سوال های من با زبان ساده پاسخ داده شد/
  وکیل دادنیک گفت:
  با تشکر از اعتماد شما.. سرمایه ما جناب شاهسون .. موکلین ما هستند.. مخصوصا .. موکلین خارج از کشور نیاز به پاسخ گویی سریع از روند پرونده شان ,, بسیار مهم است.
طهماسبی گفت:
من و خانم سابق مشکل پیدا کردن وکیل مطمئن داشتیم .. وکیل دادنیک کار ما را خیلی سریع انجام داد. با تشکر از تیم شما..
  وکیل دادنیک گفت:
  با درود بر شما جناب طهماسبی.. باعث افتخار ماست توانستیم . اعتماد شما را جلب کنیم
زهرا ثابت قدم گفت:
وکلای دادنیک بسیار با اعتماد و honest هستند . و پیگر پرونده// با تشکر فراوان ..
  وکیل دادنیک گفت:
  با تشکر فراوران .. خانم ثابت قدم.. خوشحال هستیم شما ما را انتخاب کردید..

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

راههای تماس با گروه دادنیک
تلفن
واتس آپ

​سلام وقت بخیر ؛ 
اگر نیاز به کمک دارید با ما تماس بگیرید​​​​​​​