وکیل دادنیک​​​​​​​​​​​​​​
خدمات نوین حقوقی

همه روزه حتی ایام تعطیل

وکیل انحصار وراثت در تهران | طبق قوانین سال 1402

 

وکیل انحصاروراثت در تهران

وکیل انحصار وراثت در تهران

 

وظایف وکیل انحصاروراثت

تعیین سهم هر یک از ورثه به نسبت قانونی از مایملک متوفی انحصار وراثت و اعلام قانونی آن گواهی انحصار وراثت نامیده می شود.این گواهی که در دو نوع محدود و نامحدود تقسیم می شود برحسب میزان دارایی متوفی تعیین می گردد. وکیل انحصار وراثت می تواند کلیه امور انحصار وراثت و مشکلات قانونی حصر وراثت را با تخصص و دانش در کوتاه ترین زمان حل کند.در این راستا با مطالعه این بخش می توانید پاسخ تمام سوالات خود را راجع به انحصار وراثت پیدا کنید.

 

مطالب این صفحه :

 1- گواهی انحصار وراثت چیست ؟

 2- آیاگرفتن انحصار وراثت اجباری است ؟

 3-مدارک لازم جهت اخذ گواهی انحصار وراثت

 4- برگه استشهادیه انحصاروراثت چیست ؟

5-آیا برای حصر وراثت گواهی مالیاتی لازم است ؟

6- گواهی انحصار وراثت محدود و نامحدود چیست ؟

7- جز ورثه نیستم می توانم گواهی حصروراثت متوفی را بگیرید؟

8- ورثه برای انحصار وراثت همکاری نمی کنند چه کنیم ؟

9- ایرانیان خارج از کشور چطور می توانند گواهی حصر وراثت متوفی را بگیرند ؟

10- اخذ گواهی انحصار وراثت متوفی در خارج کشور

11- مزایای انحصاروراثت توسط وکیل انحصار وراثت

12- انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور بدون نیاز به حضور در ایران

 

1-  انحصار وراثت چیست ؟

بعد از فوت شخص، برای مشخص کردن سهم هر کدام از وراث و اجازه دستیابی و تصرف دراموال وی نیاز به گرفتن گواهی انحصار وراثت است. در این گواهی علاوه بر مشخص شدن وراث متوفی ،مقدار سهم هر یک از وراث نیز ،بسته به طبقات ارث طبق قانون ارث ، تعیین می شود.گواهی اخذ شده گواهی انحصار وراثت نامیده می شود.

 

2- آیا گرفتن گواهی انحصار وراثت اجباری است ؟

بنظر می رسد که اگر متوفی هیچ گونه مال و دارایی نداشته باشد نیاز به گواهی حصر وراثت نباشد ولی زمانی که شخص مرحوم ، دارای مال ، دارایی ، سهام و .... باشد تا زمانیکه انحصار وراثت را نگرفته اید حق دخل و تصرف در آن را ندارید.

 

 3- مدارک لازم برای گواهی انحصار وراثت چیست ؟

 

 •   1-   شناسنامه متوفی
 • 2- گواهی فوت متوفی
 • ​3- استشهادیه محضری
 • ​4- عقدنامه یا رونوشت (در صورت متاهل بودن متوفی)
 • ​5- شناسنامه وراث   
 •  

4- استشهادیه محضری برای انحصار وراثت چیست ؟

یکی از مراحل اخذ گواهی انحصار وراثت داشتن برگه استشهادیه است، به این صورت که 2نفر در یکی از دفاتر اسناد رسمی حاضر می شوند و با پر کردن فرم مخصوص استشهادیه افراد فوت شده، گواهی می کنند که ورثه متوفی چه کسانی هستند؛ دفتر اسناد رسمی نیز امضا ایشان را گواهی و تصدیق می کند.

 

5- آیا برای حصر وراثت گواهی مالیاتی لازم است ؟

خیر .گواهی اظهارنامه مالیاتی فقط برای متوفیان قبل از سال ۹۵ که تاکنون اقدامی نکرده اند لازم است.توجه داشته باشید که گواهی اظهارنامه مالیاتی با مالیاتی که به ارث تعلق می گیرد فرق داردو پس از اخذ گواهی انحصاروراثت , پرداخت مالیات بر ارث اجباری است و باید توسط وراث پرداخت گردد.   

 

6- گواهی انحصار وراثت محدود و نامحدود چیست ؟

​اگر ارزش اموال باقیمانده شخص فوت شده، بیشتر از مبلغ ۵۰میلیون تومان باشد باید دادخواست انحصار وراثت نامحدود به شورای حل اختلاف داد .

​در صورتیکه ارزش اموال متوفی کمتر از ۵۰ میلیون تومان باشد نیاز به اخذ گواهی انحصار وراثت محدود است.

 

7- جز ورثه نیستم می توانم گواهی حصروراثت متوفی را بگیرید؟

بله می توانید از شورای حل اختلاف درخواست صدور گواهی انحصار وراثت کنید .در صورت نیاز به دریافت گواهی انحصار وراثت سریع و فوری ما می توانیم به شما کمک کنیم .

 

8- ورثه برای انحصار وراثت همکاری نمی کنند چه کنیم ؟

عدم همکاری ورثه یکی از مشکلاتی است که در موضوع انحصار وراثت بسیار دیده شده است . متاسفانه این عدم همکاری پروسه انجام گواهی حصر وراثت را طولانی می کند ، بهتر است در این خصوص از وکیل پایه یک دادگستری کمک بگیرید.

تجربه نشان داده که حضور یک وکیل متخصص انحصاروراثت ،و مذاکره وکیل با سایر ورثه، در کوتاه ترین زمان مشکل شما را رفع خواهد کرد .

در صورتیکه در موضوع ارث و انحصار وراثت ، نیاز به کمک دارید گروه حقوقی دادنیک با آماده راهنمایی و کمک به شما هستند.

 

9- ایرانیان خارج از کشور چطور می توانند گواهی حصر وراثت متوفی را بگیرند ؟

 

اگر در خارج از کشور ایران زندگی می کنید برای انحصار وراثت می توانی. از طریق سامانه ثنا یا سامانه میخک به وکیل وکالت بدهید تا مراحل انحصار وراثت متوفی را در ایران انجام دهند .در این خصوص شما می توانید یا به یکی از آشنایان خود در ایران وکالت کاری محدود بدهید تا با مراجعه به وکیل پایه یک دادگستری ، برای انحصار وراثت وکالت دهد.یا بطور مستقیم خودتان از طریق سامانه میخک یا ثنا ، به وکیل انحصار وراثت  وکالت انجام حصر وراثت را بدهید.

وکیل انحصار وراثت در ایران بدون نیاز به حضور هیچ یک از وراث در هیچ مرحله ای تا آخرین مرحله انحصار وراثت را انجام می دهد.در صورتیکه راجع به نحوه ثبت وکالت در سامانه میخک و انحصار وراثت سوالی دارید با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم .

ما در گروه حقوقی دادنیک ، سالهاست که بطور تخصصی امور انحصار وراثت هموطنان خارج از ایران را انجام می دهیم برای اطلاع از چگونگی وکالت و هزینه وکیل انحصار وراثت با ما در واتس اپ یا تلفن ثابت دفتر تماس بگیرید.

 

10- اخذ گواهی انحصار وراثت متوفی در خارج کشور

اگر ایرانی در خارج از کشور فوت کند ابتدا باید مدرک خارجی فوت متوفی در سفارتخانه ایران در کشور محل اقامت یا نزدیکترین کنسولگری به ثبت برسد.امکان درخواست ثبت فوت متوفی و تعیین وقت در سامانه وزارت امور خارجه ایران ( سامانه میخک ) نیز وجود دارد.

 •   1- ابتدا فرم درخواست ثبت فوت در سامانه میخک را تکمیل کنید.
 •  2- اصل گواهی فوت صادره را بارگزاری کنید.
 •  3- اصل شناسنامه جدید متوفی و در صورت عدم دسترسی به آن اصل گذرنامه معتبر ایرانی و یا کارت شناسایی ملی الزامی است.
 •   4- در نهایت پس از پرداخت هزینه هزینه  گواهی فوت صادر می شود.

11-  مزایای  انجام انحصار وراثت توسط وکیل دادنیک 

 

اگر چه انجام انحصار وراثت توسط خود افراد ، غیر ممکن نیست ولی با توجه به دشواری ها و پیچیدگیهایی که در سیستم قضایی کشور وجود دارد. سپردن انحصار وراثت به وکیل دادگستری ، شما را سریعترو آسانتر به نتیجه ی مطلوب می رساند.در خیلی موارد بویژه در بحث ارث و میراث،اختلافاتی بین وراث وجود دارد که باعث کندی روند رسیدگی پرونده می شود ، یا گاها دوری و عدم دسترسی به ورثه مشکلات دیگری ایجاد می کند .

در کنار این موارد ، شخص اقدام کننده به جهت ناآشنا بودن با روند دادخواست نویسی ، ناقص بودن مدارک و گاها راهنمایی غلط ، سردرگم می شود در حالیکه استفاده از وکیل زبده انحصار وراثت ، راه حل تمامی این مشکلات است

.

گروه حقوقی وکیل دادنیک با اعتقاد به این اصل که هر کس باید بتواند از یک وکیل مجرب بهره مند شود با در نظر گرفتن شرایط ، آماده ارائه خدمات مشاوره و وکالت به تمام هموطنان درسراسر ایران و خارج از ایران می باشند

 

12- انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور بدون حضور در ایران

با توجه به اینکه ایرانیان خارج از کشور به سبب احوال شخصیه ( ازدواج ، طلاق ، ارث و ... ) تابع قوانین ایران هستند یا به سبب وجود مال و اموال در ایران نیازمند انجام امور قانونی هستند ناگزیر از حضور در ایران برای پیگیری هستند .از سوی دیگر ، این پیگیری مستلزم صرف هزینه گزاف و رها کردن شغل و زندگی خود در کشور محل اقامت است.

این دسته از هموطنان می توانند:

 

جهت انحصار وراثت بدون نیاز به حضور در ایران ، به دو طریق اقدام نمایند:

 

۱- از طریق سفارتخانه محل اقامت یا سامانه میخکی ، به یکی از بستگان خود در ایران وکالت محدود کاری داده تا او به وکیل دادگستری ایران برای انحصار وراثت وکالت دهد.

سامانه میخکی

۲- مستقیما از طریق سامانه میخک وزارت امور خارجه یا سامانه ثنا ، به وکیل متخصص انحصار وراثت ، وکالت برای انجام انحصار وراثت بدهید.

 

توضیح : اگر دارای سیم کارت فعال در ایران هستید می توانید در این سامانه ثبت نام غیر حضوری انجام دهید و سپس قرارداد وکیل را پس از بررسی الکترونیکی امضا نمایید.در غیر این صورت ، در سامانه میخک ثبت نام می کنید و درخواست خدمات وکالتی می کنید ، بسته به رویه سفارت خانه کشوری که مقیم آنجا هستید یا تایید مدارک بصورت غیر حضوری و اینترنتی انجام می شود یا پس از تعیین وقت باید برای تایید مدارک به سفارتخانه یا کنسولگری بروید.لازم است که متن وکالت توسط وکیل انحصار وراثت تنظیم شود.بهرحال، پس از تایید مدارک ،وکیلتان در وزارت خارجه ایران وکالتنامه را تایید و نسبت به اخذ حکم انحصاروراثت اقدام می کند.

تماس در واتس اپ

 

بیشتر بخوانید و بدانید

 

نحوه تقسیم ارث به زبان ساده 

۵
از ۵
۱۹۲ مشارکت کننده
جعفر احمدی گفت:
سلام برای مشاوره درمورانحصار ورثه در ترکیه وقت می خواستم ممنون می شوم تلفن من .............
  مدیریت گفت:
  با سلام خواهشمند است با شماره درج شده در سایت از طریق واتساپ یا تلفن تماس حاصل فرمایید

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

راههای تماس با گروه دادنیک
تلفن
واتس آپ

​سلام وقت بخیر ؛ 
اگر نیاز به کمک دارید با ما تماس بگیرید​​​​​​​